Joshua sestřelil Heleniuse!

Anthony Joshua vs Robert HeleniusBývalý světový šampión Anthony Joshua tvrdě trefil v sedmém kole Roberta Heleniuse na bradu a připsal si druhou letošní výhru – Nyní ho čeká Deontay Wilder!

12.8.2023 – O2 Arena, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇫🇮 Robert Helenius
7. kolo KO

Třiatřicetiletý britský boxer a bývalý mistr světa „AJ“ Anthony Joshua (26-3-0, 23 KO) se letos v dubnu vrátil do ringu po dvou porážkách a ztrátě titulů s Oleksandrem Usykem a po nepřesvědčivém výkonu vybodoval Američana Jermaine Franklina.

Následně začali námluvy s Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) na prosincové střetnutí. Joshua si však chtěl dát ještě jeden zápas a domluvil si na dnešní den odvetu s s krajanem Dillianem Whytem (29-3-0, 19 KO). Jenže Whyte neprošel týden před zápasem antidopingovou kontrolou a musel ho narychlo nahradit Helenius.

Devětatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (32-5-0, 21 KO) sice před zápasem sliboval silné údery, ze kterých bude Joshua překvapený, ale nakonec ze slibů nezůstalo nic. Duel byl nakonec šest kol poměrně vyrovnaný, ale v sedmém kole trefil Joshua skvěle pravou rukou odkrytého Heleniuse na bradu a byl konec.