Emanuel Navarrete obhájil titul WBO!

Emanuel Navarrete vs Oscar ValdezNa sobotním galavečeru v americkém Glendale dokázal úřadující světový šampión v super pérové váze Emanuel Navarrete jasně vybodovat Oscara Valdeze a obhájit titul! Video ze zápasu v článku!

12.8.2023 – Desert Diamond Arena, Glendale, USA
Super pérová váha
Emanuel Navarrete 🇲🇽🆚🇲🇽 Oscar Valdez
Lisa Giampa 119:109
Chris Wilson 118:110
Zachary Young 116:112

Osmadvacetiletý úřadující světový šampión z Mexika „Vaquero“ Emanuel Navarrete (38-1-0, 31 KO) uvolnil na začátku roku světový titul v pérové váze a v únoru debutoval v super pérové a hned vyzval ve Spojených státech o uvolněný titul WBO Australana Liama Wilsona (11-2-0, 7 KO). Navarrete duel zvládl a Wilsona ukončil v devátém kole.

V sobotu ho čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil dvaatřicetiletý krajan a bývalý světový šampión Oscar Valdez (31-2-0, 23 KO). Mexický boxer držel světové tituly v pérové a super pérové váze. Loni v dubnu nezvládl sjednocující bitvu s Shakurem Stevensonem a prohrál na body a přišel o pás WBC. Letos v květnu se vrátil vítězně, když v Las Vegas vybodoval Američana Adama Lopeze.

Duelu jasně dominoval Emanuel Navarrete, který byl již tradičně hodně aktivní, pohyblivý a rozdával hodně úderů, což Valdez pocítil především na pravém oku, na které už ke konci zápasu prakticky vůbec neviděl.  Duel i tak došel až do bodového rozuzlení, kde všichni tři rozhodčí rozhodli o jednomyslném vítězství úřadujícího šampióna.