Haye: Joshua by se měl utkat s Whytem!

Anthony Joshua vs Dillian WhyteBývalý šampión křížové a těžké váhy David „Hayemaker“ Haye si myslí, že pokud by se chtěl Anthony Joshua v prosinci střetnou s Deontayem Wilderem, měl by se nejdřív utkat s Dillianem Whytem!

Anthony Joshua (25-3-0, 22 KO) se chce vrátit mezi šestnáct provazů na přelomu července a srpna. Nicméně jeho nový trenér Derrick James se přiklání k variantě návratu až na prosinec, kde Eddie Hearn vyjednává duel s Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) v Saúdské Arábii. Zároveň Hearn nevyloučil „slabší“ zápas v létě.

Hayemaker však celou situaci vidí jinak a myslí si, že nejlepší cestou pro Joshuu před případným zápasem s Wilderem by byl a odveta s krajanem Dillianem Whytem (29-3-0, 19 KO), kterého Joshua ve velmi vyhroceném zápase před osmi lety v sedmém kole tvrdým zvedákem knockoutoval.

„Pokud by se měl Joshua dostat do problémů s Whytem, ​​proč si myslí, že by mohl porazit Wildera? Pokud věří, že Wildera porazí, ať se v létě utká s Whytem. Je to skvělý zápas pro fanoušky, mnohem intenzivnější a zajímavější než ten proti Franklinovi. Protože souboj s Franklinem byl podle mě tak trochu jako sparing. První zápas byl opravdu dobrý a o tom je box“. Řekl bývalý světový šampión.

David Haye