Dnes: Janibek vs Butler o pás WBO!

Janibek Alimkhanuly vs Steven ButlerNeporažený šampión střední váhy Janibek Alimkhanuly a vyzývatel Steven Butler se dnes v noci střetnou o světový titul WBO! Video z vážení v článku!

DNES – Stockton Arena, Kalifornie, USA
Střední váha
Janibek Alimkhanuly 🇰🇿🆚🇨🇦 Steven Butler
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená kazašská trojka a světová devítka „Qazaq Style“ Janibek ALIMKHANULY (13-0-0, 8 KO) a kanadská jednička a světová devětatřicítka „Bang Bang“ Steven BUTLER (32-3-1, 26 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBO!

Vážení
Janibek Alimkhanuly: 72,2 kg
Steven Butler: 72,4 kg

Třicetiletý neporažený světový šampión střední váhy Janibek Alimkhanuly získal pás WBO teprve v listopadu, když na galavečeru v Las Vegas s přehledem vybodoval britského boxera Denzela Bentleye. Již dnes v noci jej tak čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý Kanaďan Steven Butler.

Butler má od loňského června v držení pás Severní Ameriky NABF, když porazil na body Brandona Brewera. Pás následně dvakrát obhájil, když ve dvou kolech vyprovodil Američana Marka DeLuca a naposledy v prosinci přetlačil na body také Joshuu Conleye.

Janibek Alimkhanuly vs Steven Butler

V ringu se bude také bojovat o uvolněný světový titul organizace WBO v bantamové váze, který uvolnil japonský šampión Naoya Inoue. Střetnou se tak australský bijec Jason Moloney (25-2-0, 19 KO) a Filipínec Vincent Astrolabio (18-3-0, 13 KO).

Janibek Alimkhanuly