Harper je novou světovou šampiónkou!

Hannah Rankin vs Terri HarperBritská boxerka Terri Harper dokázala jasně vybodovat krajanku Hannah Rankin a sebrala ji světové tituly WBA a IBO v super velterové váze!

24.9.2020 – Nottingham Arena, Nottingham, VB
Super velterová váha
Terri Harper 🇬🇧🆚🇬🇧 Hannah Rankin
Terry O’Connor 98:92
Giulio Piras 97:93
Lei Tavita 98:92

Pětadvacetiletá britská boxerka Terri Harper již v minulosti držela světové tituly v super pérové váze, o které však přišla loni v listopadu, když ve čtyřech kolech vyprovodila Američanka Alycia Baumgardner. Pro Harper to byla první profesionální porážka. Po prohře si spravila chuť letos v březnu, kdy vybodovala argentinskou boxerku Yamilu Belen Abellanedu a získala Interkontinentální pás v lehké váze.

Hannah Rankin vs Terri Harper

Dnes vyzvala světovou šampiónku super velterové váhy, pětadvacetiletou Hannah Rankin. Ta získala loni v listopadu pásy WBA a IBO, když na domácím galavečeru v Tottenhamu jasně přeboxovala švédskou boxerku Marii Lindberg. Letos v květnu ve skotském Glasgow oba pásy úspěšně obhájila, když v posledním desátém kole ukončila před limitem Alejandru Ayalu z Mexika.

Terri Harper začala zápas aktivněji a světovou šampiónku trápila. Rankin velmi těžko hledala recept a mnohem lépe se pohybující vyzývatelku. Harper dominovala v celém zápasu, který došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli příliš těžkou práci a Terri Harper se stala novou světovou šampiónkou. Pro Rankin to byla již šestá profesionální porážka.

Hannah Rankin vs Terri Harper