Haney vybodoval Lomachenka a obhájil tituly!

Devin HaneySkvělou titulovou bitvu lehké váhy předvedli nesporný šampión Devin Haney a ukrajinský vyzývatel Vasyl Lomachenko. Rozhodčí se nakonec přiklonili na stranu šampióna. To Shakur Stevenson s výsledkem nesouhlasí!

20.5.2023 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇺🇦 Vasyl Lomachenko
Tim Cheatham 115:113
Dave Moretti 116:112
David Sutherland 115:113

Na jedné straně čtyřiadvacetiletý americký šampión WBA, WBC, WBO a IBF „The Dream“ Devin Haney (30-0-0, 15 KO) a na druhé straně pětatřicetiletý ukrajinský vyzývatel a bývalý šampión „Loma“ Vasyl Lomachenko (17-3-0, 11 KO). To byl hlavní duel na nočním galavečeru v MGM Grand v Las Vegas.

Zápas nabídl box na té nejvyšší možné úrovni. Byly jsme svědky krásných a tvrdých kombinací, pohybu na nohou a odolnosti. Zápas byl velmi vyrovnaný a první polovina zápasu byla spíše ve prospěch úřadujícího šampióna i když ve druhém kole byl Lomachenko hodně tvrdý.

Ve druhé polovině duelu změnil Lomachenko taktiku a zkrátil vzdálenost a začal mít mírně navrch. Poslední koladvě kola byla opět velmi vyrovnaná, ale Lomachenko v nich dělal Haneyovi velké problémy. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se všichni tři sudí přiklonili na stranu amerického boxera.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

To se však ani trošku nelíbilo domácímu publiku a začali pískat. Stejného názoru byl neporažený bývalý světový šampión Shakur Stevenson (20-0-0, 10 KO), který po poslední obhajobě světových titulů přešel také do lehké váhy, kde se chce utkat právě s Haneyem.

Shakur Stevenson

„Fandil jsem Devinovi, protože se s ním chci utkat o jeho pásy, ale dnes není v mých očích vítěz. Lomachenko udělal dost na to, aby se stal vítězem a získal světové tituly. Za mě je Lomachenko vítěz“. Řekl přímo v ringu Shakur Stevenson.