Chantelle Cameron obhájila světové tituly!

Katie Taylor vs Chantelle CameronSouboj královen svých divizí Chantelle Cameron a Katie Taylor v irském Dublinu nabídl neskutečně vyrovnanou bitvu, kterou těsně na body nakonec ovládla úřadující šampiónka super lehké váhy a pásy obhájila!

20.5.2023 – 3Areny, Dublin, Irsko
Super lehká váha
Chantelle Cameron 🇬🇧🆚🇮🇪 Katie Taylor
94:94 – 96:94 – 95:95

Dvaatřicetiletá britská boxerka „Il Capo“ Chantelle Cameron (18-0-0, 8 KO) sjednotila všechny světové tituly v super lehké váhy v listopadu loňského roku na galavečeru v Abú Dhabí, kde dokázala v těžkém duelu vybodovat americkou boxerku Jessicu McCaskill.

Nyní se postavila k první obhajobě všech pěti titulů WBA, WBC, WBO, IBF a IBO a její soupeřkou byla do dnešního dne neporažená královna lehké váhy „KT“ Katie Taylor (22-1-0, 6 KO). Zápas nabídl přesně to co se od něho očekávalo.

Katie Taylor vs Chantelle Cameron

Duel byl velmi vyrovnaný a první polovina zápasu šla spíše za úřadující šampiónkou a naopak ta druhá byla více na straně šampiónky lehké váhy. Duel nakonec došel do bodového rozuzlení, kde se dva rozhodčí přiklonili na stranu Chantelle Cameron a jeden sudí viděl duel jako remízový.

Katie Taylor vs Chantelle Cameron

Šestatřicetiletá irská válečnice má samozřejmě i po první prohře kariéry čtyři tituly v lehké váze, ale po duelu řekla, že by chtěla odvetu a s Cameron se znovu utkat. Samozřejmě poslední slovo bude mít promotér Eddie Hearn, který celý galavečer pořádal.