Kincl vybodoval Vémolu a je stále králem střední váhy!

Patrik KinclMáme za sebou galavečer Oktagon 43 a bylo se rozhodně na co koukat. Brož vybodoval Pukače, Kozma vymazal Lohorého a králem střední váhy je stále Patrik Kincl!

Jeden z nejočekávanějších MMA turnajů v Čechách Oktagon 43 v pražské O2 aréně otevřel parádní duel střední váhy, který ve druhém kole vyhrál domácí Matěj Daněk, když ve druhém kole utáhl Němce Endrita Brajshoriho. V dalším zápase Ahmed Vila uškrtil v prvním kole Ahmed Vila norského soupeře Tima Tinghaugena. Ve třetím duelu zaskočil favorizovaného španělského fightera Daniela Toleda Němec Marc Doussis, který jej v prvním kole utáhl na gilotinu.

Amiran Gogoladze vs Liam Etebar

Do čtvrtého zápasu večera nastoupili Gruzínec Amiran Gogoladze a na poslední chvíli povolaný náhradní z britských ostrovů Liam Etebar. Duel nabídl velmi tvrdou a krvavou bitvu, kterou jasně na body ovládl Gogoladze. První polovinu galavečera uzavřel duel ve střední váze mezi Slovákem Markem Mazúchem a italským vyzývatelem Giovannim Melilloem. Tvrdá bitva skončila tvrdým knockoutem ve druhém kole v podání slovenského válečníka.

Marek Mazúch vs Giovanni Melillo

Hlavní kartu otevřel česko-slovenský duel v dohodnuté váze do 79 kilogramů Miroslav Brož vs Robert Pukač. Český bijec se vrátil do organizace Oktagon po dvou letech a předvedl s Pukačem velmi vyrovnanou bitvu, kterou nakonec pro sebe těsně na body urval. Po zápase se oba válečníci dohodli na odvetě. Dostanou příležitost? V dalším zápase dokázal Polák Mateusz Legierski utahat na zemi českého bijce Matěje Kuzníka a vyhrál na body.

Robert Pukač vs Miroslav Brož

Polák Robert Bryzcek si vyšlápl na britského ranaře Lee Chadwicka, kterého poslal už v prvním kole tvrdým úderem k zemi a připsal si již čtvrté vítězství v řadě. V rámci prvního čtvrtfinále Tipsport Game Changer se střetli Louis Glismann a Melvin Van Suijdam. Zápas začal poměrně vyrovnaně, ale 3 vteřiny před koncem dokázal dánský fighter svého soupeře utáhnout. Do druhé čtvrtfinále nastoupili bývalý šampión David Kozma a francouzský válečník Alex Lohoré. Český bijec předvedl tah na jednu bránu a ne v příliš pohledném zápase Lohorého vymazal a vybodoval a je druhým semifinalistou.

David Kozma vs Alex Lohoré

Do hlavního duelu galavečera Oktagon 43 nastoupili ve střední váze šampion proti šampionovi Patrik Kincl a Karlos Vémola. Před necelými pěti lety se z vítězství na již zaniklé organizaci XFN na body radoval Karlos „Terminátor“ Vémola a dnes se utkali v dlouho očekávané odvetě.

Zápas začal hodně takticky a Vémola se snažil za každou cenu dostat Kincla k zemi, ale úřadující šampión v klinčích odolával celá tři kola. Čtvrté kolo pokračovalo v naprosto stejném duchu a Kincl zápasil v obraně a odmítal Vémolovi takedowny, ale zároveň Vémolovi dával nespočet loktů.

V pátém kole už měl Vémola od Kinclových „kladívek“ úplně zavřené pravé oko a sám nepředvedl kromě tlačení na pletivo vůbec nic. V klinči nakonec silový zápas také skončil a o vítězi museli rozhodnou rozhodčí. Ti rozhodli, že vítězem nejočekávanější odvety v českém MMA se stal zaslouženě Patrik Kincl!

Patrik Kincl

 


PŘEDZÁPASY

Střední váha
Matěj Daněk 🇨🇿🆚🇩🇪 Endrit Brajshori
2. kolo SUB
Pérová váha
Ahmed Vila 🇧🇦🆚🇳🇴 Tim Tinghaugen
1. kolo SUB
Polotěžká váha
Marc Doussis 🇩🇪🆚🇪🇸 Daniel Toledo
1. kolo SUB
Velterová váha
Amiran Gogoladze 🇬🇪🆚🇬🇧 Liam Etebar
Na body 
Střední váha
Marek Mazúch 🇸🇰🆚🇮🇹 Giovanni Melillo
2. kolo KO

HLAVNÍ KARTA

Dohodnutá váha 79 kg
Miroslav Brož 🇨🇿🆚🇸🇰 Robert Pukač
Na body
Lehká váha
Mateusz Legierski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matěj Kuzník
Na body
Střední váha
Robert Bryczek 🇵🇱🆚🇬🇧 Lee Chadwick
1. kolo TKO

Velterová váha
Louis Glismann 🇩🇰🆚🇧🇶 Melvin Van Suijdam
1. kolo SUB
Velterová váha
David Kozma 🇨🇿🆚🇫🇷 Alex Lohoré
Na body

TITULOVÁ BITVA

Střední váha TITUL
Patrik Kincl 🇨🇿🆚🇨🇿 Karlos Vémola 2
Na body