Gvozdyk se připravuje na návrat!

 Oleksandr Gvozdyk vs Adonis StevensonOlympijský medailista a bývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk se po třech letech pauzy připravuje na návrat mezi šestnáct provazů!

Pětatřicetiletý ukrajinský boxer „The Nail“ Oleksandr Gvozdyk (17-1-0, 14 KO) získal v roce 2012 bronzovou olympijskou medaili, když v semifinále nestačil ve vyrovnaném duelu na Kazachstánce Adilbeka Niyazymbetova. Amatérskou kariéru završil o rok později finálovým vítězstvím nad Dmitry Bivolem na letní universiádě v ruské Kazani.

Mezi profíkama získal nejdříve v březnu 2018 prozatímní světový titul organizace WBC, když jasně vybodoval francouzského boxera Mehdi Amara. V prosinci téhož roku knockoutoval v jedenáctém kole tehdejšího šampióna Adonise Stevensona. Pro rodáka z Haiti boxujícího za Kanadu to byl poslední zápas kariéry, neboť utrpěl těžké poraní hlavy a mozku, musel podstoupit sérii operací a boxerská kariéra pro něj nadobro skončila.

Artur Beterbiev vs Oleksandr Gvozdyk

Gvozdyk následně pás obhájil v březnu 2019, když v pěti kolech vypráskal Francouze Doudoa Ngumba. V říjnu téhož roku nastoupil k velmi očekávané sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem IBF Arturem Beterbievem. Vyrovnaný duel nakonec ovládl Beterbiev, který v desátém kole poslal Ukrajince třikrát do počítání. po třetím pokleknutí ukončil Gvozdyka ringový sudí Gary Rosato.

Následně Gvozdyk překvapivě ukončil profesionální kariéru a stáhl se do ústraní. Nyní se vrátil do přípravy a po tříleté pauze se připravuje na návrat do ringu. Podle jeho slov by chtěl stihnout první zápas ještě do konce tohoto roku.


18.10.2019 – Liacouras Center, Philadelphia
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇺🇦 Oleksandr Gvozdyk
10. kolo TKO