Dnes: Wawrzyk vs Boloz!

Andrzej Wawrzyk vs Michal BolozBývalý polský šampión těžké váhy Andrzej Wawrzyk se po šesti letech vrací do ringu a na dnešním galavečeru v polské Lomže vyzve krajana Michala Boloze!

Čtyřiatřicetiletý polský boxer Andrzej Wawrzyk (33-1-0, 19 KO) ukončil svou velmi úspěšnou kariéru v roce 2016, kdy v Gdaňsku zničil v pěti kolech krajana Alberta Sosnowskiho. Od té doby jeden z nejlepších polských boxerů těžké váhy v ringu nestál.

Letos začal trénovat pod vedením domácího trenéra Zbigniewa Rauby a očekávalo se, že by se mohl do ringu vrátit a to následně také potvrdilo. Wawrzyk bude boxovat na dnešním galavečeru Boxing Night. Jeho soupeřem bude třiatřicetiletý krajana Michal Boloz (2-4-2, 2 KO).

Andrzej Wawrzyk vs Michal Boloz

Wawrzyk v minulosti také boxoval o světový titul organizace WBA, když v květnu 2013 vyzval ruského bijce Alexandera Povetkina. V zápase však jasně tahal za kratší konec a Povetkin jej ukončil již ve třetím kole. Pro polského boxera to byla první a zatím jediná profesionální porážka kariéry.

Andrzej Wawrzyk na vážil včera 11 kilogramů, což je jen o dvě kila více než v posledním duelu v roce 2016. I soupeř Michal Boloz navážil svou průměrnou váhu a navážil rovných 104 kilogramů.