Golovkin už nebude boxovat pod Matchroom Boxing!

Gennady Golovkin a Eddie HearnBritský promotér Eddie Hearn prozradil, že neplánuje jednat se světovým šampiónem Gennady Golovkinem o nové smlouvě!

Čtyřicetiletý světový šampión střední váhy „GGG“ Gennady Golovkin (42-2-1, 37 KO) se stal v roce 2019 opět mistrem světa, když v těžkém duelu přetlačil na body ukrajinského boxera Sergiye Derevyanchenka a získal titulu organizací IBF a IBO.

Loni v dubnu získal také světový titul WBA super, když dokázal v devátém ukončit v Japonsku domácího šampióna Ryotu Muratu. Následně si odskočil do super střední váhy, kde vyzval nesporného šampióna Saula Alvareze, ale duel prohrál na body.

Poté organizace IBF určila povinného vyzývatele o světový titul, kterým se stal neporažený třiatřicetiletý brazilský boxer Esquiva Falcao (30-0-0, 20 KO). Tým Golovkina však odmítl s Brazilcem zápasit a IBF přesně podle pravidel Golovkinovi světový titul odebrala.

Následně také organizace WBA nařídila povinnou obhajobu s devětatřicetiletým Kubáncem Erislandym Larou (29-3-3, 17 KO), který má v držení standardní světový titul. WBA dala oběma stranám čas do 23. února. Tým Golovkina však oznámil, že se výběrového řízení nebudou účastnit a pás uvolní.

Organizace na to reagovala tím, že z Lary udělala hlavního šampióna. Golovkinovi také skončila smlouva se streamovací platformou DAZN a není ani známo kdy a v případně v jaké váze se vrátí. Kazach drží ještě titul organizace IBO, ale ta povinné vyzývatele prakticky neurčuje.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Golovkinovi zároveň po loňské porážce se Saulem Alvarezem vypršela smlouva se stájí Matchroom Boxing Eddie Hearna, se kterým spolupracoval od roku 2019. Nyní britský promotér prozradil, že pro „GGG“ neuvažuje o novém kontraktu.

„Gennady Golovkin je stále velké jméno a v posledních letech byl zvyklý vydělávat obrovské sumy peněz. Dnes už takové nabídky jako v posledních letech nedostane a on to musí pochopit. Naše cesty se rozešli a nepředpokládám, že by se ještě sešli v rámci smlouvy s Matchroom Boxing“. Řekl Eddie Hearn.

Gennady Golovkin