Gervonta Davis vs Ryan Garcia v dubnu!

Gervonta Davis vs Ryan GarciaNeporažený šampión lehké váhy Gervonta Davis a bývalý neporažený prozatímní šampión Ryan Garcia se utkají v 15. dubna v Las Vegas!

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis (28-0-0, 26 KO) a čtyřiadvacetiletý „King Ry“ Ryan Garcia (23-0-0, 19 KO) prostřednictvím svých instagramových účtů loni v listopadu oznámili, že jejich zástupci dokončili dohodu o tom, že se jejich vzájemný duel bude konat letos v Las Vegas.

Nyní už je potvrzen datum a tím bude 15. duben. Davis si dal o víkendu ještě zahřívací duel, když v osmi kolech vyprovodil Hectora Luise Garciu a počtvrté úspěšně obhájil standardní světový titul organizace WBA v lehké váze.

Gervonta Davis získal standardní světový titul WBA v lehké váze již na konci roku 2019, když ve dvanáctém kole ukončil nekompromisně kubánského boxera Yuriorkise Gambou. Pás lehké váhy od té doby jednou za rok obhajuje. V roce 2020 knockoutoval v šestém kole Leo Santa Cruze, o rok později vybodovala mexického boxera Isaaca Cruze a loni v květnu vyprovodil v šesti kolech krajana Rolanda Romera.

Mario Barrios vs Gervonta Davis

Na druhé straně Ryan Garcia získal v lednu 2021 prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella.

Ryan Garcia

Následně přešel do super lehké váhy, která mu prý více sedí a vyhrál v ní oba loňské duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu. Souboj s Davisem pro něj bude prví letošní zápas.