Davis zničil Garciu v osmi kolech!

Gervonta Davis vs Hector Luis Garcia Americký boxer Gervonta Davis nedal v noci svému soupeři sebemenší šanci a zdemoloval jej v osmi kolech. Vyhrál také Andrade a Ennis, který získal prozatímní titul IBF! Video v článku!

7.1.2023 – Capital One Arena, Washington, USA
Lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇩🇴 Hector Luis Garcia
9. kolo TKO

Osmadvacetiletý americký šampión „Tank“ Gervonta Davis (28-0-0, 26 KO) získal standardní světový titul WBA v lehké váze již na konci roku 2019, když ve dvanáctém kole ukončil nekompromisně kubánského boxera Yuriorkise Gambou.

Pás lehké váhy od té doby jednou za rok obhajuje. V roce 2020 knockoutoval v šestém kole Leo Santa Cruze, o rok později vybodovala mexického boxera Isaaca Cruze a loni v květnu vyprovodil v šesti kolech krajana Rolanda Romera.

Včera se postavil ke čtvrté obhajobě a do cesty se mu postavil Hector Luis Garcia (16-1-0, 10 KO) z Dominikánské republiky. Zápas měl naprosto jednoznačný průběh a Davis si každým kolem Garciu rozkládal. Vše vyvrcholilo v osmém kole, které Garcia ustál jen sílou vůle, ale do 9. kola už nastoupit nedokázal. Davise teď čeká dubnový souboj s šampiónem Ryanem Garciou.

Gervonta Davis

Na galavečeru také dominoval domácí boxer Jaron Ennis (30-0-0, 27 KO), který jasně vybodoval 3x 120:108 Ukrajince Karen Chukhadzhiana a získal prozatímní světový titul IBF ve velterové váze. Vítězství si připsal také bývalý šampión střední váhy Demetrius Andrade (32-0-0, 19 KO), když vybodoval s převahou krajana Demonda Nicholsona.