Gane vs Tuivasa na UFC v Paříži!

Cyril Gane vs Tai TuivasaV sobotu nás čeká další galavečer UFC, který se bude konat ve Francii. V oktagonu uvidíme dva bývalé šampióny Cyrila Gane a Roberta Whittakera! Přímý přenos na Premier Sport!

3.9.2022 – Paříž, Francie
UFC Fight Night 209
Těžká váha
Ciryl Gane 🇫🇷🆚🇦🇺 Tai Tuivasa
Přímý přenos na Premier Sport!

Dvaatřicetiletý francouzský bijec Cyril Gane debutoval v UFC v roce 2019 jako šampión kanadská organizace TKO. Svůj první zápas zvládl velice rychle a už v prvním kole ukončil brazilského fightera Raphaela Pessoa. Následovalo pět výher v řadě a poté přišel souboj o prozatímní titul s Američanem Derrickem Lewisem.

Gane v zápase jasně dominoval a Lewise zničil ve třetím kole. Vítězství mu zajistilo bitvu o hlavní pás s kamerunským predátorem Francisem Ngannou. S tím střetl letos v lednu na galavečeru UFC 270 v americkém Anaheimu. Vyrovnanou bitvu nakonec na body těsně ovládl úřadující šampión a Gane si připsal první porážku v UFC.

Cyril Gane

Francouzský fighter se tak vrací po osmi měsíční pauze a do cesty se mu postaví devětadvacetiletý Australan Tai Tuivasa. Ten si v roce 2018 a 2019 prožil krizové období, kde prohrál tři zápasy v řadě a s jeho budoucností to vypadalo všelijak. Tuivasa si následně dal rok od zápasení pauzu a vrátil sw opět v plné síle.

Všech pět duelů od zmíněných porážek vyhrál před limitem a v posledním duelu letos v únoru na UFC 271 knockoutoval v prvním kole Američana Derricka Lewise až na třetí místo v žebříčku UFC. Pokud Ganeho dokáže porazit může počítat s titulovou bitvou.

Tai Tuivasa

V Oktagonu také uvidíme také jednatřicetiletého Novozélanďana a bývalého šampióna Roberta Whittakera. Proti němu se postaví ve střední váze osmadvacetiletý italský ranař Marvin Vettori. Stejně jako v případě Ganeho s Tuivasou půjde o souboj jedničky s trojkou s výhledem na titulový duel s šampiónem Israelem Adesanyou.

UFC Fight Night 209