Fury se vrací do plné přípravy!

Tyson FuryÚřadující šampión WBC Tyson Fury ohlásil návrat do plné přípravy před sjednocujícím duelem s Oleksandrem Usykem, který se bude konat 18.května v Rijádu!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Vstupenky v prodeji na WEBOOK

Neporažená britská dvojka a světová čtyřka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pět světových titulů!

17. února se měl původně v saúdskoarabském Rijádu konat sjednocující duel v těžké váze, který bude obrovskou událostí pro celý boxerský svět. Jenže Fury se ve finální přípravě na začátku února zranil, kdy musel s hlubokou tržnou ránou nad okem do nemocnice a celý galavečer musel být odložen. Naštěstí arabští šejkové zařídili nejbližší možný datum a 18. května se snad nakonec celá událost už stane realitou.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Fury nyní ohlásil, že je rána zcela zahojena a že v průběhu tohoto měsíce začne opět tvrdé sparingy. Pětatřicetiletý „The Gypsy King“ získal titul organizace WBC v únoru 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího světového šampióna „The Bronze Bombera“ Deontaye Wildera (43-3-1, 42 KO). Titul obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

V roce 2022 pás WBC obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci téhož roku ukončil v desátém kole a ve třetím vzájemném zápasu Derecka Chisoru (34-13-0, 23 KO). V loňském roce odboxoval pouze netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého po strašném výkonu těsně porazil na body 96:93, 95:94 a 94:95.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk