Fury: Až porazím Usyka, nechám si jen pás WBC!

Tyson FuryŠampión těžké váhy Tyson Fury oznámil, že jakmile porazí Oleksandra Usyka a jednotí všechny tituly, tak je v zápětí uvolní a ponechá si jen WBC, který jako jediný uznává!

Neporažený úřadující šampión těžké váhy „The Gypsy King“ Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) oznámil, že poté, co porazí 17. února v Rijádu Oleksandra Usyka (21-0-0, 14 KO) a sjednotí tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO, tak nebude dále obhajovat všechny tyto pásy, ale jen WBC.

„Jsem světový šampión WBC a po výhře nad Usykem budu konečně mít také pás The Ring. Sice dostanu ještě pár dalších pásů, ale ty mě vůbec nezajímají. Zbavím se jich a nechám o ně bojovat ostatní a já si budu nadále obhajovat pouze WBC“. Překvapil britský šampión. Nicméně to říká teď a změny jeho názorů a nálad jsou na denním pořádku.

Pětatřicetiletý Fury drží titul organizace WBC od února 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího amerického světového šampióna Deontaye Wildera (43-2-1, 42 KO). Titul obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

V loňském roce titul obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna ve vyostřené bitvě vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci ukončil v desátém kole na galavečeru v Tottenhamu ve třetím vzájemném zápasu Derecka Chisoru (34-12-0, 23 KO). V letošním roce odboxoval pouze netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého těsně přetlačil 2:1 na body.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk