Garcia vs Duarte již tuto sobotu!

Ryan Garcia vs Oscar DuarteBývalý prozatímní šampión lehké váhy Ryan Garcia se na sobotním galavečeru v Houstonu střetne v netitulové bitvě s mexickým boxerem Oscarem Duartem!

2.12.2023 – Toyota Center, Houston, USA
Lehká váha
Ryan Garcia 🇺🇸🆚🇲🇽 Oscar Duarte
Přímý přenos na DAZN!

Americká a světová sedmička „King Ry“ Ryan GARCIA (23-1-0, 19 KO) a americká devítka a světová jednadvacítka Oscar DUARTE (26-1-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru ve Spojených státech. Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN!

Pětadvacetiletý americký boxer „King Ry“ Ryan Garcia získal v lednu 2021 prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella (20-4-0, 16 KO).

Následně přešel do super lehké váhy, která mu dle jeho slov více sedí a vyhrál v ní oba loňské duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu.

Letošní rok odstartoval dlouho očekávaným duelem s osmadvacetiletým neporaženým krajanem Gervontou Davisem (29-0-0, 27 KO). Kdo čekal vyrovnanou bitvu musel být v šoku. Jednalo se o parádní box, kterému dominoval Gervonta Davis, který už ve druhém kole dokázal dostat Garciu po tvrdém úderu do počítání. Nicméně Garcia rychle vstal a zápas pokračoval.

Gervonta Davis vs Ryan Garcia

V sedmém kole opět Davis trefil tvrdým úderem Garciu na tělo a ten si po pár sekundách poklekl a nechal se ringovým sudím Thomasem Taylorem odpočítat. Průběžně byl do té doby zápas nabodován 59:56, 59:56 a 58:56. Následně se Garcia po první porážce rozhodl, že se jeho cesty rozejdou s dosavadním trenérem Joem Goossenem a oznámil nového trenéra Derricka Jamese, který se také věnuje bývalému šampiónovi těžké váhy Anthonymu Joshuovi.

V sobotu v noci nastoupí pod Jamesem k prvnímu zápasu a bude to zpět v lehké váze. Jeho soupeřem bude sedmadvacetiletý rodák z mexického Chihuahua boxující pod americkým pasem Oscar Duarte. Bývalý šampión severní Ameriky v letošním roce odboxoval dva duely a oba vyhrál před limitem. Nejprve v osmém kole knockoutoval Alexe Martina a naposledy vyprovodil v sedmi kolech D’Angela Keyese. Velkým favoritem zápasu je Garcia, který je mnohem zkušenější a očekává se jasná dominance.

Ryan Garcia vs Oscar Duarte