Foster vybodoval Vargase a má světový titul!

Rey Vargas vs O'Shaquie FosterAmerický boxer O’Shaquie Foster se na galavečeru v americkém San Antoniu postaral o velké překvapení, když s přehledem vybodoval šampióna pérové váhy Reye Vargase a získal světový titul WBC v super pérové váze!

11.2.2023 – Alamodome, San Antonio, USA
Super pérová váha
O’Shaquie Foster 🇺🇸🆚🇲🇽 Rey Vargas
Tim Cheatham 117:111
Alejandro Rochin 119:109
David Sutherland 116:112

Rey Vargas (36-1-0, 22 KO) a O’Shaquie Foster (20-2-0, 11 KO) byli loni v říjnu vybráni organizací WBC do souboje o uvolněný světový titul v super pérové váze. Pás měl původně v držení neporažený americký boxer Shakur Stevenson (19-0-0, 9 KO), který však přešel do lehké váhy a pás tak uvolnil. Oba boxeři souhlasili a titulový duel se konal v sobotu na galavečeru v americkém San Antoniu.

Dvaatřicetiletý mexický boxer Rey Vargas byl velkým favoritem duelu jako dvojnásobně světový šampión. Vargas držel od roku 2017 až do roku 2019 světový titul WBC v super bantamové váze. Následně přešel do pérové váhy ve které získal loni v létě v souboji s Filipíncem Markem Magsayem také světový titul WBC.

Rey Vargas vs O'Shaquie Foster

V sobotu tak chtěl získat již třetí titul ve třetí váhové kategorii. Jenže pro ti byl devětadvacetiletý americký boxer O’Shaquie Foster. Američan v duelu překvapivě jasně dominoval a Vargase přejel rozdílem třídy. Rozhodčí po konci duelu neměli mnoho práce určit vítěze a Foster se tak stal novým šampiónem super pérové váhy.

Na druhé straně Vargas musel poprvé v profesionální kariéře a 36 výhrách v řadě poprvé zkousnout porážku. Nyní není jasné, jestli se Vargas vrátí do pérové váhy k obhajobě světového titulu, který má stále v držení nebo už zůstane v super pérové váze a bude se třeba dožadovat odvety s Fosterem.

O'Shaquie Foster