Barrios zničil Santiaga a má titul WBC!

Mario Barrios vs Jovanie SantiagoBývalý světový šampión super lehké váhy Mario Barrios se vrátil po dvou porážkách v řadě a v osmi kolech vyprovodil Jovanie Santiaga a má pás WBC! Video v článku!

11.2.2023 – Alamodome, San Antonio, USA
Velterová váha
Mario Barrios 🇺🇸🆚🇵🇷 Jovanie Santiago
8. kolo TKO

Sedmadvacetiletý americký boxer a bývalý světový šampión „El Azteca“ Mario Barrios (27-2-0, 18 KO) v září 2019 ovládl titulovou bitvu s Ukrajincem Botirzhonem Akhmedovem, kterého porazil na body a získal tak standardní světový titul organizace WBA v super lehké váze.

Pás úspěšně o rok později obhájil, když na galavečeru v San Antoniu knockoutoval v šestém kole krajana Ryana Karla. V roce 2021 se postavil ke druhé obhajobě a do cesty se mu postavil hladový Gervonta Davis. Davis v duelu jasně dominoval a Barriose ukončil technickým KO v 11. kole.

Mario Barrios vs Jovanie Santiago

Pro Barriose to byla první profesionální porážka v kariéře. Do ringu se vrátil loni v únoru už ve velterový váze, ale vzal si příliš velké sousto jménem Keith Thurman. Barrios v zápase jasně ztrácel a prohrál jednomyslně na body.

Mario Barrios vs Jovanie Santiago

V sobotu se tak po dvou porážkách v řadě vrátil na galavečeru v San Antoniu a do cesty se mu postavil o americký Kontinentální titul organizace WBC třiatřicetiletý portorický boxer „El Lobito“ Jovanie Santiago (14-3-1, 10 KO). Duel ukázal, že Barrios je po výhře hodně hladový.

Mario Barrios

Bývalý světový šampión dominoval v každém kole a Santiago už měl velké problémy ve druhém kole. V šestém byl opět ve velkých problémech, ale nakonec nejtěžší chvíle ještě přečkal. V osmém kole však Barrios ještě přišlápl plyn a ringový Mark Calo-oy duel ukončil.