Felix Sturm je opět ve vězení!

Felix SturmNěmecká jednička super střední váhy a bývalý světový šampión Felix Sturm si musí v otevřené věznici nakonec odpykat celý trest!

Čtyřiačtyřicetiletý německý boxer Felix Sturm (43-6-3, 18 KO) byl v roce 2019 zatčen a držen 8 měsíců ve vazbě, následně byl propuštěn na kauci. V prosinci 2021 byl odsouzen kolínským krajským soudem na dva roky a čtyři měsíce vězení za daňové úniky a porušení antidopingového zákona .

Nyní do nastoupil do otevřeného vězení, ve kterém si odpyká zbytek trestu. „Mohu potvrdit, že 28. února nastoupil do vazby dobrovolně a že je ve vazbě“. Řekla k případu státní zastupitelkyně Stephanie Beller. Otevřené vězení znamená, že Sturm vlastním jménem Adnan Ćatić může věznici opustit během dne na pracovní povinnosti a večer se musí do věznice vrátit.

Felix Sturm

Sturm získal už v roce 2003 světový titul organizace WBO ve střední váze, když těsně vybodoval argentinského boxera Hectora Javiera Velazca. Titul držel jeden rok, něž ho ve vyrovnaném duelu přetlačil na body legendární Oscar De La Hoya.

V roce 2005 se opět stal šampiónem tentokrát organizace WBA, když vybodoval Maselina Masoea. Už první obhajoba se mu nepovedla a před limitem jej překvapivě ukončil španělský boxer Javier Castillejo. V následné odvetě však Castilleja vybodoval a světový titul získal zpět. Ten následně držel 5 let až do roku 2012, kdy prohrál s Australanem Danielem Gealem.

O rok později ještě dokázal vybodovat Darrena Barkera a získat světový titul IBF. Ovšem hned v dalším zápase o něj přišel prohrou se  Samem Solimanem.V roce 2015 přešel do super střední váhy, kde svedl souboj s Fedorem Chudinovem o uvolněný titul WBA super. Duel skončil remízou a tak se v roce 2016 konala odveta, kterou Sturm vyhrál na body a pás získal.

Felix Sturm vs Fedor Chudinov

Následně kariéru ukončil a vrátil až v roce 2020 a do dnešního dne svedl čtyři souboje a všechny dokázal vyhrát na body, když postupně porazil Tima Rosta, Jamese Krafta, Istvana Szili a naposledy letos v únoru také tureckého boxera Sukru Altaye. Jak to bude dále s jeho boxerskou kariérou a v jeho letech je více než nejisté.

Felix Sturm


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing