Plant se připravuje po boku Czerkaszyna!

Caleb PlantBývalý světový šampión organizace IBF Caleb Plant se připravuje na první letošní duel s Fiodorem Czerkaszynem. Dokáže Plant na konci března porazit Davida Benavideze?

Třicetiletý bývalý světový šampión organizace IBF Caleb Plant (22-1-0, 13 KO). získal v lednu 2019 světový titul v super střední váze, když dokázal porazit na body venezuelského boxera Joseho Uzcateguia. Pás ještě tentýž rok obhájil výhrou nad krajanem Mikem Lee.

Na začátku roku 2020 si připsal druhou úspěšnou obhajobu, když v desátém kole ukončil neškodného německého vyzývatele Vincenta Feigenbutze. K poslední úspěšné obhajobě se postavil o rok později vy vypjatém souboji s krajanem Calebem Truaxem. Souboj byl hodně vyhrocený, ale Plant v zápase přepnul do profesionálního režimu a Trauxe jasně a čistě vybodoval.

Caleb Plant

V listopadu 2011 přišla první profesionální porážka ve sjednocujícím souboji s mexickou hvězdou a nesporným šampiónem divize Saulem Alvarezem. Canelo v zápas dominoval, postupně Planta ničil a v jedenáctém kole definitivně ukončil. Plant si dal roční pauzu a vrátil se až loni v říjnu, kdy v devátém kole ukončil Američana Anthonyho Dirrella.

Nyní má před sebou opět možnost dokráčet za světovým titulem a odvetou se Saulem Alvarezem. 25. března vyzve neporaženého prozatímního světového šampióna organizace WBC Davida Benavideze (26-0-0, 23 KO). Do přípravy si tak pozval rodáka z Ukrajiny, který boxuje pod polským pasem a žije ve Spojených státech, sedmadvacetiletého Fiodora Czerkaszyna (21-0-0, 13 KO).

Caleb plant vs Saul Alvarez

Fiodor Czerkaszyn se po čtyřech úspěšných letech strávených v Polsku přesunul v loňském roce do Spojených států a zvládl oba své duely. Nejdříve v srpnu ukončil ve čtvrtém kole Gilberta Venegase a naposledy v listopadu jasně vybodoval rodáka z Jamajky Nathaniela Gallimora. Czerkaszyn na první letošní duel stále čeká a příprava po boku bývalého světového šampióna mu jedině pomůže.

Fiodor Czerkaszyn


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing