Eubank vs Smith možná 17. prosince!

Chris Eubank vs Liam SmithBritská jednička střední váhy Chris Eubank a britská jednička velterové váhy Conor Benn se měli utkat 8. října v Londýně. Jenže Benn dopoval a duel byl na poslední chvíli zrušen. Nyní se rýsuje náhrada!

Třiatřicetiletý Chris Eubank v roce 2019 získal prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až loni, kdy vyhrál oba své duely.

Letos v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. V říjnu něk změřit síly s dlouholetý kontinentální. šampiónem velterové váhy Conorem Bennem.

Chris Eubank

Jenže antidopingová agentura VADA, která provedla kontrolu u britského boxera Conora Benna zveřejnila znepokojující výsledek. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Liam Smith

Zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Nyní finišují jednání na 17. prosince a Chris Eubank by se tak letos do ringu ještě jednou nakonec vrátil. Jeho soupeřem by měl být krajan „Beefy“ Liam Smith (32-3-1, 19 KO).

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith letos odboxoval již dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.