Dvořák bude bojovat o novou smlouvu!

David Dvořák vs Tatsuro TairaČeský válečník David Dvořák má před sebou velmi důležitý zápas v UFC. Po třech porážkách v řadě bude bojovat o novou smlouvu, ale bude to mít hodně těžké. V cestě mu budu stát neporažený Japonec Tatsuro Taira!

14.10.2023 – UFC Apex, Nevada, USA
Muší váha
Tatsuro Taira v🇯🇵🆚🇨🇿 David Dvořák
Přímý přenos na Premier Sport!

Jednatřicetiletý český reprezentant David Dvořák debutoval v organizaci UFC v březnu 2020 a vstup mezi elitu se mu povedl na výbornou. Na galavečeru UFC Fight Ningt 170 přetlačil na body Brazilce Bruna Gustava da Silva. Ještě tentýž rok v září se postavil k druhému zápasu a tentokrát z toho byla jednoznačná výhra na body s Američanem Jordanem Espinosou.

V roce 2021 stihl Dvořák pouze jeden duel, když na galavečeru UFC Fight Night 188 už v prvním kole ukončil Kolumbijce Juancamila Ronderose. Neskutečná šňůra výher se protáhla na 16 vítězných duelů v řadě a vypadalo to, že se český válečník pomalu a jistě usazuje v UFC. Jenže následovali tři porážky v řadě.

David Dvořák

Loni v březnu se mu do cesty postavil v americkém Columbusu těžký soupeř z Brazílie Matheus Nicolau. Dvořákovi se zápas nepovedl podle představ a musel po dlouhých letech a poprvé v UFC zkousnout hořkost porážky v podobě prohry na body. V prosinci následoval duel s Manelem Kapem a byla z toho opět bodová porážka. Letošní rok Dvořák také nezačal dobře a na červnovém galavečeru UFC 289 nestačil na australského debutanta v UFC Stephena Ercega.

Nyní má před sebou sedmý duel v UFC a je to zároveň poslední zápas pod aktuální smlouvou. Dvořák tak bude po třech výhrách a třech porážkách bojovat o novou smlouvu, ale bude to mít velmi těžké. Do cesty se mu postaví třiadvacetiletá neporažená japonská vycházející hvězda Tatsuro Taira, který od roku 2018, kdy vstoupil mezi profesionály ještě neprohrál.

Tatsuro Taira

Japonce podepsal smlouvu s UFC teprve loni a na své konto si připsal už čtyři výhry, když postupně porazil Američany Carlose Candelaria, C.J. Vergara a letos mexické bojovníky Jesuse Santose Aguilara a Edgara Chaireze. Taira je obrovským favoritem a Dvořák bude muset v kleci nechat úplně vše.

David Dvořák vs Tatsuro Taira