Khan stále tvrdí, že vědomě nedopoval!

Amir Khan vs Kell BrookBritský boxer a bývalý světový šampión Amir Khan neprošel po loňském duelu s Kellem Brookem antidopingovou kontrolou. Vše vyšlo na povrch až letos v dubnu a Khan stále trvá na své nevině!

„Mohlo to být z pití někoho jiného. Spousta mých přátel bere steroidy, protože chtějí být velcí. Během příprav je běžné, že se sdílejí nápoje. Dnes chce být každý chce být na steroidech. Možná jsem se s někým podělil o drink. Ale nikdy jsem v boxu nepodváděl“. Tvrdí stále Khan

Khan také dodal, že jeho špatný výkon proti Brookovi by měl fanoušky vyvést z míry, že získal jakoukoli konkurenční výhodu z nedovolených látek. „Kdybych na něčem byl, tak bych v zápase boxoval asi líp, ale to se nestalo, byl to jeden mých horších výkonů“. 

Na začátku dubna se objevila zpráva, že britská antidopingová agentura UK Anti-Doping (UKAD) udělila Amirovi Khanovi stopku na dva roky, protože bývalý boxer měl pozitivní test na zakázanou látku Ostarine. Khan byl o zákazu informován už 6. dubna 2022, tedy dva měsíce po prohraném zápase s Brookem a následně boxer potvrdil svůj odchod do důchodu.

Amir Khan vs Kell Brook

Na začátku letošního roku 24. ledna proběhlo dokonce nezávislé slyšení u Národního antidopingového úřadu, kde byl Khan shledán vinným ze dvou porušení a byl mu tak potvrzen dvouletý zákaz boxerské činnosti.

Promotér skupiny Boxxer Ben Shalom byl však šokován, že informace se dostala na povrch až více jak rok po zápase. Dokonce nebyl ani informován o Khanově soudním řízení na začátku letošního roku. Shalom se stejně jako mnoho dalších dozvěděl o Khanově pozitivním testu, ze sociálních sítí, což bere jako nepřípustné.

Amir Khan