Ducár se představí v Bratislavě!

Vasil Ducár vs Alessandro JandejsekÚřadující šampión organizace WBC CISBB Vasil Ducár uzavře letošní rok na galavečeru v Bratislavě. Jeho soupeřem bude brněnský boxer Alessandro Jandejsek!

30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
Křížová váha
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇮🇹🇨🇿 Alessandro Jandejsek
Vstupenky na PatronBoxing

Česká jednička Vasil DUCÁR (14-7-2, 10 KO) a česká šestka „Sandro“ Alessandro JANDEJSEK (7-4-0, 6 KO) se utkají na bratislavském galavečeru v netitulové bitvě vypsané na 6 kol.

Třiatřicetiletý šampión WBC Vasil Ducár stihl v letošním roce odboxovat už tři duely, z nichž dva byly extrémně náročné. V dubnu dokázal jasně vybodoval Černohorce Dzemala Bosnjaka (7-7-0, 4 KO), následoval červnový vyostřený duel s Viktorem Trushem (8-2-1, 8 KO), který po střetu hlavami skončil ve čtvrtém kole technickou remízou.

Naposledy boxoval 30. září na galavečeru v Londýně, kde se střetl s neporaženou vycházející hvězdou křížové váhy Cheavonem Clarkem (7-0-0, 5 KO) o Mezinárodní titul organizace IBF. Clarke měl duel pod kontrolou a jeho zásahy několikrát s Ducárem silně otřásli. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém viděli všichni tři sudí jako jasného vítěze rodáka z Jamajky 98:92 a 2x 99:91.

Na konci roku by si chtěl spravit chuť a připsat si výhru. Do cesty se mu postaví rodák z Itálie žijící v brně a účastník Love Islandu Alessandro Jandejsek. Dvaatřicetiletý boxer vlétl mezi profesionály teprve loni v březnu a stihl porci šesti zápasů. Stejné tempo nasadil i pro rok 2023 a souboj s Ducárem bude šestým letošním duelem. Naposledy boxoval v srpnu, kdy si připsal na brněnském galavečeru povinnou výhru nad Janem Parčim.

Vasil Ducár vs Alessandro Jandejsek

Na galavečeru v Bratislavě nás také čeká titulová bitva v polotěžké váze, ve které bude obhajovat český národní titul ČUBP „Jumbo“ Tomáš Adámek (32-22-2, 10 KO) proti neporaženému vyzývateli Tomášovi Ivachovovi (11-0-0, 5 KO). Velkým favoritem zápasu je Tomáš Adámek, který na české půdě neprohrál neskutečných 13 let. Má mnohem více zkušeností a odboxoval nespočet těžkých titulových bitev. Nicméně Ivachov je mladší a dravější a dá do své životní šance všechno.

The Ring 9

The Ring 9