Dubois ukončil Hrgoviče a má titul!

Filip Hrgovič vs Daniel DuboisBritský dynamit Dubois dokázal na galavečeru v Rijádu zastavit v osmém kole do té doby neporaženého a favorizovaného Hrgoviče a získal titul IBF. V září ho čeká souboj s Joshuou!

1.6.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇭🇷 Filip Hrgovič
8. kolo TKO

Šestadvacetiletý britský boxer Daniel Dubois (21-2-0, 20 KO) v loňském roce nestačil v titulové bitvě na krále těžké váhy Oleksandra Usyka a podlehl v 9. kole technickým KO. Už v prosinci si spravil chuť, když v těžkém duelu dokázal v desátém kole zastavit amerického ranaře Jarrella Millera.

Dnes jej čekal zápas s bronzovým olympionikem z Ria a do dnešního dne neporaženým chorvatským boxerem Filipem Hrgovičem (17-1-0, 14 KO). Hrgovič byl velkým favoritem, ale zápas byl oproti předpokladům hodně vyrovnaný a především divoký.

Oba bijci nastavili od úvodního gongu vysoké tempo a byly jsme svědky mnoha přestřelek. Byl to však Hrgovič, kdo s přibývajícími koly začal ztrácet a v osmém kole zastavil zápas ringový lékař, protože Chorvat měl na obličeji několik tržných ran. Dubois tak získal prozatímní světový titul organizace IBF a v září ho čeká ve Wembley duel s krajanem a bývalým světovým šampiónem Anthonym Joshuou.