Zhang sestřelil v 5. kole Wildera!

Zhilei Zhang vs Deontay WilderČínský veterán Zhilei Zhang vymazal v Rijádu bývalého dlouholetého světového šampióna Deontaye Wildera, kterého dokázal v 5. kole knockoutovat!

1.6.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇺🇸 Deontay Wilder
5. kolo KO

Osmatřicetiletý americký boxer Deontay Wilder (43-4-1, 42 KO) kraloval těžké váze od roku 2015 až do prohry s Tysonem Furym v roce 2020. Fury zároveň z Wildera odčaroval jeho zabijácký instinkt, když jej dokázal před limitem porazit i v odvetě a letos v březnu jej vybodoval také další bývalý šampión divize Joseph Parker.

Dnes jej čekal duel s jednačtyřicetiletým čínským veteránem a bývalým prozatímním šampiónem WBO Zhilei Zhangem (27-2-1, 22 KO). Pro Wildera to byl především zápas o tom, zdali má ještě na nejužší špičku těžké váhy a v zápase se ukázalo, že ne.

Deontay Wilder

Ačkoliv to Wilder v zápase párkrát zkusil, tak koncentrovaný Zhang v zápase dominoval a jeho tvrdé granáty dělali Wilderovi velké problémy. Vše vyvrcholilo v pátém kole, kdy Wildera parádně z kontru trefil a následně nekompromisně poslal k zemi. Bývalý šampión se sice ještě sílou vůle dokázal postavit na nohy, ale schopný k boji už nebyl a ringový zápas správně ukončil.