Bivol obhájil tituly WBA a IBO!

Dmitry Bivol Neporažený šampión polotěžké váhy Dmitry Bivol potvrdil v Rijádu roli favorita a v šesti kolech vyprovodil Malika Zinada a obhájil oba světové tituly!

1.6.2024 – Kingdom Arena, Rijád, Saúdská Arábie
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇱🇾 Malik Zinad
6. kolo TKO

Třiatřicetiletý ruský boxer Dmitry Bivol (23-0-0, 12 KO) získal už v roce 2016 prozatímní světový titul WBA, když na galavečeru v Moskvě udolal na body Dominikánce Felixe Valeru. O rok později dokázal získal vítězstvím nad Australanem standardní světový titul WBA.

Od roku 2021, kdy dokázal vybodovat Craiga Richardse drží již plnohodnotný světový titul WBA. Pás čtyřikrát úspěšně obhájil, když postupně porazil Umara Salamova, Saula Alvareze, Gilberta Ramireze a v prosinci Lyndona Arthura nad kterým získal i pás menší organizace IBO.

Dnes ho měla čekat sjednocující bitva s šampiónem WBC, WBO a IBF Arturem Beterbievem. Jenže šampión se zranil a v zápase ho nahradil Libyjec Malik Zinad (22-1-0, 16 KO). Bivol podle předpokladů v ringu jasně dominoval a v šestém kole zatlačil soupeře do provazů, kde jej několikrát přesně natrefoval a ringový zápas ukončil. Pro Bivola to byla již 23. výhra v řadě. Naopak Zinad poprvé mezi profíky prohrál.