Do RFA přichází brazilský šampion Ronys Torres!

Ronys TorresJelikož Jan Fajk odstoupil z Eurogold pyramidy, nahradil jej evropský šampion v amatérském MMA Jan Veselík. Bohužel, oběma českým reprezentantům to nevyšlo, ale náhrada je rozhodně adekvátní!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Bomba, kterou nikdo nečekal! Přichází nejlepší bojovník v historii RFA?
Do česko-slovenské organizace RFA přichází brazilský šampion Ronys Torres , který má fantastické skóre 40-6 a představil se i v UFC. Svůj debut si odbude na turnaji RFA 9 v Prievidzi v rámci Eurogold pyramidy o 30 000 eur.

Do UFC vstupoval jako lokální hvězda, stopka přišla až mezi elitou
Torres začínal svou profesionální kariéru v roce 2006 jako 20letý nadějný zápasník. V lokálních brazilských organizacích vyčníval a s výjimkou jednoho soupeře nad svými oponenty vyloženě dominoval. Z prvních 14 zápasů si odnesl skóre 13-1 a měl všechny předpoklady k tomu, aby si změřil síly proti těm nejlepším na světě.

Svůj debutový zápas v UFC si měl odbýt proti dnes již světoznámému Jeremymu Stephensovi, ale brazilský bojovník se zranil. Premiéru v nejlepší lize světa absolvoval proti Melvinovi Guillardovi, který ho zdolal na body. Jacob Volkmann s ním udělal extrémně vyrovnaný duel a díky velké dávce smůly Torres prohrál na split decision. Po dvou bodových prohrách byla UFC nemilosrdná a Brazilci dala sbohem.

Ronys Torres

Návrat do Brazílie a další bezkonkurenční jízda
Po krutém a možná ne až tak zaslouženém vyhazovu z UFC se Ronys Torres vrátil zpátky do rodné Brazílie. Šňůru proher se mu nepodařilo přetrhnout a proti v té době stoupající hvězdě Adrianovi Martinosovi prohrál. Potom však přišla neskutečná série vítězství a v období od roku 2010 až do roku 2017 našel jen jednoho přemožitele.

Soupeři, mezi kterými byl například i legendární Drew Fickett, padaly jeden za druhým a Torres neustále stoupal ve světovém žebříčku. Nad svými oponenty dominoval především v boji na zemi a dodnes platí, že ho nikdo neukončil submisí. Naopak díky ní zvítězil dvaadvacetkrát a ať byl na zemi s kterýmkoli soupeřem, vždy mu tam hrozilo velké nebezpečí.

Nabodovala ho jen ruská zvířata
V roce 2018 čelil v té době největší výzvě Shamilovi Zavurovi. Ruská bodová mašina potvrdila papírové předpoklady a Torresovu sérii 12 výher v řadě ukončil. Brazilský bojovník se opět vrátil do své rodné země, kde jeho soupeři neměli nejmenší nárok.

Torres dostal opět touhu čelit velké výzvě a letos v únoru si to namířil do ruské RCC. Tam opět předvedl velké zápasnické srdce a i když byl Timur Nagibin v zápase jasně lepší, Torres přežil až do bodového verdiktu.

Ronys Torres

Teď si to namíří na Slovensko
Ukončen byl ve 46 zápasech jen jednou, do bodů s ním přežilo jen 7 bojovníků, které zdolal. Tentokrát si to šestatřicetiletý Torres namíří na Slovensko a představí se v Prievidzi už 22. dubna. Během jednoho večera ho čeká vážení a potenciální tři soupeři, které bude muset zdolat.

Spolu s Alexandrem Butenkem patří k suverénně zápasově nejzkušenějším účastníkům pyramidy a objektivně i největším favoritům. Zda to ale také opravdu potvrdí, zjistíme až na turnaji RFA 9, na kterém celá EUROGOLD pyramida proběhne v jeden večer.