Dnes UFC 300: Procházka vs Rakič!

Jiří Procházka vs Aleksandar RakičJiž dnes v noci se vrací do oktagonu bývalý šampión Jiří Procházka, který na turnaji UFC 300 v la Vegas vyzve Aleksandara Rakiče! Video z vážení v článku!

DNES – Las Vegas, USA
UFC 300
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇦🇹 Aleksandar Rakič
Přímý přenos na Nova Sport 6

Jednatřicetiletý český samuraj Jiří Procházka dokráčel v roce 2019 na trůn v japonské organizaci Rizin a přesun do nejprestižnější MMA organizace UFC byl jen otázkou času. V roce 2020 podepsal smlouvu s UFC a ještě tentýž rok v červnu ho čekal debut se švýcarským bijcem Volkanem Oezdemirem. Procházka duel zvládl a Oezdemira sestřelil už ve 2. kole.

O rok později ho čekala už mnohem těžší prověrka a to americký tvrďák Dominick Reyes. Český bojovník vytasil ve druhém kole brutální loket z otočky a Reyese oktagonu uspal. Před Procházkou se tak otevřela titulová bitva, ke které došlo na galavečeru UFC 275 červnu 2022 a do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Procházka měl v zápase problémy a na body prohrával. Nicméně v posledním kole dokázal Brazilce uškrtit a největší český MMA úspěch byl na světě.

V prosinci měla následovat odveta, ale Procházka se během příprav zranil a zápas musel být zrušen. Poté také po dohodě s vedením UFC pás uvolnil. loni v listopadu se pokusil opět titul získat a do cesty se mu postavil v hlavním zápase turnaje UFC 295 šestatřicetiletý brazilský fighter Alex Pereira. Brazilec začal zápas aktivněji a okopával Procházkovi nohy a následně ho docela pevně škrtil.

Jiří Procházka vs Alex Pereira

Ve druhém kole Brazilec vytasil dva přesné údery a poslal Procházku k zemi. Procházka se ho držel a inkasoval několik tvrdých loktů. Už to vypadalo, že se zápas přesune na zem, ale zasáhl rozhodčí Marc Goddard a překvapivě rychle zápas ukončil a rozhodl o novým šampiónovi polotěžké váhy, kterým se stal Alex Pereira. Na druhé straně si procházka připsal první porážku v UFC.

Aleksandar Rakič

Letos si bude chtít český bijec spravit chuť a na jubilejním turnaji UFC 300 v Las Vegas se mu do cesty postaví již tuto sobotu jednatřicetiletý rakouský válečník Aleksandar Rakič. Rakušan se stejně jako Procházka vrací po porážce, kterou mu uštědřil v březnu 2022 Polák Jan Blachowicz. Od té doby v kleci nestál a tento souboj bude o výzvu šampióna. Očekávalo se, že souboj bude součástí hlavní karty, nakonec však bude uzavírat pouze Prelims a přednost dostali duely Oliveira vs Tsarukyan, Nickal vs Brundage, Gaethje vs Holloway, Zhang vs Yan a hlavním duelem večera bude titulová bitva Pereira vs Hill.

UFC 300