Dnes UFC 280: Sterling vs Dillashaw!

Aljamain Sterling vs T.J. DillashawÚřadující šampión bantamové váhy Aljamain Sterling má před sebou na dnešním galavečeru UFC 280 druhou obhajobu titulu. Do cesty se mu postaví T.J. Dillashaw!

DNES – Abú Dhabí, SAE
UFC 280
Bantamová váha
Aljamain Sterling 🇯🇲🇺🇸🆚🇺🇸 T.J. Dillashaw
Přímý přenos na Premier Sport!

UFC 280

Třiatřicetiletý úřadující šampión bantamové váhy „Funk Master“ Aljamain Sterling získal titul loni v březnu na galavečeru UFC 259, když dokázal vyhrát nad diskvalifikovaným ruským bijcem Petrem Yanem.

Letos v dubnu se konala na galavečeru UFC 273 odveta. Ta nabídla velmi vyrovnanou pětikolovou bitvu, která nakonec skončila těsným vítězstvím Sterlinga na body 48:47, 48:47 a 47:48. Nyní má Sterling před sebou druhou obhajobu a do cesty se mu postaví šestatřicetiletý bývalý šampión T.J. Dillashaw.

Aljamain Sterling

Dillashaw získal titul v bantamové váze v listopadu 2017, kdy ve druhém kole ukončil Codyho Garbrandta. V srpnu 2018 se konala odveta a Dillashaw pás obhájil, když Garbrandta knockoutoval už v prvním kole. V lednu 2019 zkusil vyzvat šampióna muší váhy Henryho Cejuda, ale to nebyl příliš dobrý nápad a Cejudo ho ukončil už v prvním kole.

Po neúspěchu v muší váze se Dillashaw loni v červnu vrátil do bantamové váhy kde ve vyrovnaném pětikolovém zápase dokázal 2:1 na body přetlačit Coryho Sandhagena a dnes tako dostává šanci opět získat titul.

UFC 280