Dnes UFC 280: Oliveira vs Makhachev!

Charles Oliveira vs Islam MakhachevO uvolněný titul v lehké váze se poperou v hlavním zápase galavečera UFC 280 ve Spojených Arabských Emirátech bývalý šampión Charles Oliveira a Islam Makhachev!

DNES – Abú Dhabí, SAE
UFC 280
Lehká váha
Charles Oliveira 🇧🇷🆚🇷🇺 Islam Makhachev
Přímý přenos na Premier Sport!

UFC 280

Třiatřicetiletý brazilský válečník a bývalý šampión lehké váhy „Do Bronx“ Charles Oliveira zápasi pod organizací UFC již od roku 2010 a loni v květnu na UFC 262 získal také mistrovský titul, když ve druhém kole ukončil bývalého šampióna organizace Bellator Michaela Chandlera.

V prosinci loňského roku se postavil na galavečeru UFC 269 k první obhajobě pásu a do cesty se mu postavil tehdy velký favorit duelu Dustin Poirier. Oliveira všechny šokoval, když Poiriera dokázal ve třetím kole utáhnout na rear-naked choke.

Charles Oliveira

Naposledy zápasil letos v květnu na UFC 274, kde měl obhajovat pás proti Američanovi Justinovi Gaethjemu. Ježe Oliveira nesplnil váhový limit a pás mu tak byl odebrán. Brazilec duel ovládl, když amerického bijce uškrtil v prvním kole a dnes by si rád svůj titul vybojoval zpět.

Jenže proti němu se postaví jednatřicetiletá ruská mašina Islam Makhachev. Ruský fighter je v UFC 7 let a prohrál pouze jednou, když v roce 2015 nestačil na Adriana Martinse. Od té doby si připsal na své konto 10 výher v řadě. Naposledy vyhrál letos v únoru, když v 1. kole ukončil Bobbyho Greena. Makhachev je zároveň s kurzem 1,6 favoritem dnešní titulové bitvy.

UFC 280