Dnes UFC 280: Yan vs O’Malley!

Petr Yan vs Sean OmalleyBývalý šampión bantamové váhy Petr Yan se vrací po loňské porážce s Corym Sandhagenem. Na galavečeru UFC 280 vyzve Seana O’Malleye!

DNES – Abú Dhabí, SAE
UFC 280
Bantamová váha
Petr Yan 🇷🇺🆚🇺🇸 Sean O’Malley
Přímý přenos na Premier Sport!

UFC 280

Devětadvacetiletý ruský bojovník „No Mercy“ Petr Yan získal v červenci 2020 titul, když překvapivě ukončil před limitem v pátém kole legendárního Brazilce José Alda na galavečeru UFC 251. Nicméně mu titul vydržel jen do první obhajoby, protože ho loni v březnu vybodoval aktuální šampión Aljamain Sterling, který bude pás dnes večer obhajovat.

Yan však na galavečeru UFC 267 získal prozatímní pás, když dokázal přetlačit na body Coryho Sandhagena a mohl tak letos v dubnu opět vyzvat šampióna Sterlinga. Yan ani tentokrát ve vyrovnaném zápase na Sterlinga nestačil a prohrál na body.

Petr Yan

Nyní ho tak čeká netitulová bitva a do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý americký zápasník „Sugar“ Sean O’Malley. Ten má na svém kontě pouze jednu porážku z roku 2020, kde na galavečeru UFC 252 prohrál technickým KO v prvním kole s Marlonem Verou.

Od té doby si O’Malley připsal na své konto tři vítězné duely, když postupně před limitem ukončil Thomase Almeidu, Krise Moutinha a Rauliana Paivu. Naposledy zápasil na galavečeru UFC 276 letos v červnu, ale zápas skončil bez výsledku poté, co O’Malley svému soupeři Pedrovi Munhozovi omylem šťouchnul do oka a ten nemohl pokračovat.

UFC 280