Dnes: Sjednocující duel Estrada vs Valle!

Seniesa Estrada vs Yokasta ValleNa galavečeru v americkém Glendale se dnes ve sjednocující bitvě střetnou neporažená šampiónka WBA a WBC Seniesa Estrada a šampiónka WBO a IBF Yokasta Valle!

DNES – Desert Diamond Arena, Glendale, USA
Minimální váha
Seniesa Estrada 🇺🇸🆚🇳🇮 Yokasta Valle
Přímý přenos na ESPN+

Neporažená americká jednička a světová dvojka „Super Bad“ Seniesa ESTRADA (25-0-0, 9 KO) a světová jednička Yokasta VALLE (30-2-0, 9 KO) se utkají v desetikolové sjednocující bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO a IBF!

Vážení
Seniesa Estrada: 47,3 kg
Yokasta Valle: 47,3 kg

Seniesa Estrada vs Yokasta Valle

Jednatřicetiletá neporažená Američanka Seniesa Estrada získala nejprve v roce 2021 vítězstvím nad Mexičankou Anabel Ortiz světový titul WBA a loni v březnu přidala také titul WBC, když jasně vybodovala německou boxerku Tinu Rupprecht. Následně v červenci oba tituly úspěšně obhájila, když v těžkém duelu porazila na body Leonelu Paolu Yudicu z Argentiny.

Na druhé straně stejně stará rodačka z Nikaraguy boxující za Kostariku Yokasta Valle získala světový titul IBF už v roce 2019, kdy dokázala na španělském galavečeru přetlačit na body tehdejší šampiónku Joanu Pastranu. Před dvěma lety přidala také pás WBO, když jasně vybodovala vietnamskou šampiónku Thi Thu Nhi Nguyen.

Seniesa Estrada vs Yokasta Valle

Následně oba tituly čtyřikrát obhájila. Naposledy loni v listopadu jasně přeboxovala sedmatřicetiletou mexickou boxerku Anabel Ortiz a začali námluvy na sjednocující duel s Estradou, který přichází právě dnes. V duelu je favoritkou domácí Američanka s kurzem 1,53. Na Valle je kurz 20,65.


AVES Ostraha