Dnes: Serrano vs Cruz o 5 titulů!

Amanda Serrano vs Erika CruzŠampiónky pérové váhy „The Real Deal“ Amanda Serrano a „Dinamita“ Erika Cruz se střetnou již dnes v noci ve sjednocující bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

DNES – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Pérová váha
Amanda Serrano 🇵🇷🆚🇲🇽 Erika Cruz
Přímý přenos na DAZN!

Portorická a světová jednička „The Real Deal“ Amanda SERRANO (43-2-1, 30 KO) a mexická jednička a světová dvojka „Dinamita“ Erika CRUZ (15-1-0, 3 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Vážení
Amanda Serrano: 56,9 kg
Erika Cruz: 56,9 kg

Amanda Serrano vs Erika Cruz

Čtyřiatřicetiletá rodačka z Portorika žijící v newyorském Brooklynu Amanda Serrano již v minulosti držela světové tituly v bantamové, super bantamové, super muší nebo super lehké váhy. Nicméně nejlépe se cítí v pérové váze, ve které drží světové tituly WBC, WBO, IBF a IBO.

Baumgardner - Serrano

V dubnu loňského roku si odskočila ještě do lehké váhy, aby vyzvala nespornou irskou královnu Katie Taylor. Zápas nabídl velmi kvalitní a vyrovnanou bitvu, kterou nakonec těsně 2:1 na body ovládla Taylor. V září se vrátila k obhajobě titulů v pérové váze a vyzvala šampiónku IBF Sarah Mahfoud.

Serrano duel jasně ovládla a sjednotila 3 ze čtyř hlavních titulů. Nyní může konečně poprvé v kariéře všechny tituly sjednotit a tomu se ji bude snažit dnes v noci zabránit dvaatřicetiletá šampiónka organizace WBA Erika Cruz. Mexická boxerka získala světový titul teprve v dubnu 2021, když v sedmém kole ukončila kanadskou boxerku Jelenu Mrdjenovich.

Amanda Serrano vs Erika Cruz

Pás následně obhájil v listopadu výhrou nad Melissou Esquive, kterou ve velmi těsném duelu přetlačila na body. Naposledy pás obhájila loni v září v odvetě s Jelenou Mrdjenovich, kterou jasně přejela na body a řekla si o duel s Amandou Serrano. Přímý přenos z galavečeru v New Yorku bude vysílat streamovací platforma DAZN!