Dnes: Odveta Pereira vs Adesanya na UFC 287!

Alex Pereira vsIsrael Adesanya 2Úřadující šampión střední váhy Alex Pereira má první obhajobu pásu UFC. Do cesty se mu dnes v noci postaví v odvetě bývalý šampión Israel Adesanya! V oktagonu uvidíme také duel Burns vs Masvidal!

DNES – Miami, Florida, USA
UFC 287
Střední váha
Alex Pereira 🇧🇷🆚🇳🇬 Israel Adesanya 2
Přímý přenos na Premier Sport!

Pětatřicetiletý brazilský válečník a úřadující šampión střední váhy Alex Pereira a třiatřicetiletý bývalý několikaletý šampión z Nigerie Israel Adesanya se poprvé střetli ještě v kickboxerském ringu 4. března 2017 na galavečeru Glory of Heroes 7. Duel tehdy vyhrál Pereira, když  Adesanyu levým hákem knockoutoval ve třetím kole. Pro Nigerijce to byla definitivní tečka v kickboxu a přešel do MMA a v UFC držel titul ve střední váze od roku 2019.

Oba aktéři se následně utkali loni v listopadu ve slavné Madison Square Garden na galavečeru UFC 281. Adesanya jako jako úřadující šampión, který měl před sebou již šestou obhajobu a Pereira jako oficiální vyzývatel. Zápas začal podle očekávaní, obhájce titulu v oktagonu dominoval a na konci prvního kola dostal Pereiru do velkých problémů.

Obrázek byl stejný i v dalších kolech, kdy Adesanya těžil z techniky a rychlosti, ale Pereira zase sílou úderu. Nakonec v posledním pátém kole Adesanya couval před tvrdými direkty Brazilce které nakonec svůj cíl zasáhly a rozhodčí duel správně odmával. Nyní si dají odvetu jen si prohodili role.  Adesanya je však opět velkým favoritem s kurzem 1,68 a na Pereiru je poměrně vysoký kurz 2,21.

Gilbert Burns vs Jorge Masvidal

Na galavečeru se také dočkáme zajímavého souboje ve velterové váze mezi šestatřicetiletým bývalým neúspěšným vyzývatelem o titul Gilbertem Burnsem a osmatřicetiletým americkým fighterem Jorgem Masvidalem. Američan se vrací po třech porážkách v řadě, kdy jej dvakrát porazil bývalý šampión Kamaru Usman a naposledy loni v březnu také Colby Covington.

UFC 287