Dnes: Fundora vs Mendoza o pás WBC!

Sebastian Fundora vs Brian MendozaProzatímní světový šampión super velterové váhy Sebastian Fundora bude dnes v noci obhajovat prozatímní světový titul organizace WBC a jeho soupeřem bude Brian Mendoza! Video z vážení v článku!

DNES – Dignity Health Sports Park , Carson, USA
Super velterová váha
Sebastian Fundora 🇺🇸🆚🇺🇸 Brian Mendoza
Přímý přenos na Showtime!

Neporažená americká a světová jednička „The Towering Inferno“ Sebastian FUNDORA (20-0-1, 13 KO) a americká jedenáctka a světová devatenáctka „La Bala“ Brian MENDOZA (21-2-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBC!

Vážení
Sebastian Fundora: 69,5 kg
Brian Mendoza: 69,6 kg

Sebastian Fundora vs Brian Mendoza

Pětadvacetiletý Sebastian Fundora získal prozatímní titul WBC loni v dubnu na galavečeru v Las Vegas, kde dokázal vyhrát velmi těžký duel s krajanem Ericksonem Lubinem (24-2-0, 17 KO). Titul následně obhájil v říjnu, když jasně vybodoval mexického boxera Carlose Ocampa (34-2-0, 22 KO).

Sebastian Fundora

Dnes bude pás opět obhajovat a do cesty se mu postaví devětadvacetiletý Brian Mendoza, pro kterého to bude první titulová bitva a zároveň první dvanáctikolový duel. Mendoza v loňském roce ovládl oba duly, když dokázal nejprve v březnu ukončit v pátém kole Benjamina Whitakera (15-10-0, 3 KO) a následně v listopadu ve stejném kole také Jeisona Rosaria (23-4-1, 17 KO).

Úřadující prozatímní šampión je v tomto duelu jednoznačným favoritem a předpokládá se, že by si měl s Mendozou poradit velmi snadno. Fundora si samozřejmě brousí zuby na krále super velterové váhy, kterým je Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO). Charlo je však zraněný a má závazky s Timem Tszyu (22-0-0, 16 KO).