Dnes: Mayer vs Wildheart o pás WBC!

Mikaela Mayer vs Lucy WildheartBývalá světová šampiónka Mikaela Mayer má před sebou debut v lehké váze. Její soupeřkou měla být Christina Linardatou, ale na poslední chvíli nedostala licenci a nahradí ji Lucy Wildheart!

DNES – Copper Box Arena, Londýn, VB
Lehká váha
Mikaela Mayer 🇺🇸🆚🇸🇪 Lucy Wildheart
Přímý přenos na BT Sport!

Americká jednička a světová dvojka Mikaela MAYER (17-1-0, 5 KO) a švédská jednička a světová třiadvacítka Lucy WILDHEART (10-1-0, 4 KO) se utkají v desetikolové bitvě na galavečeru v londýnské Copper Box Areně o prozatímní světový titul organizace WBC! 

Vážení
Mikaela Mayer: 60,9 kg
Lucy Wildheart 60,9 kg

Dvaatřicetiletá americká boxerka Mikaela Mayer měla od roku 2020 v držení světový titul WBO v super pérové váze, když jasně vybodovala polskou boxerku Ewu Brodnickou. O rok později porazila na body také Ericu Farias a pás obhájila.

11. listopadu 2021 se utkala v Las Vegas ve sjednocující bitvě s šampiónkou organizace IBF Maivou Hamadouche. Američanka v duelu jasně dominovala a tituly sjednotila. Loni v dubnu se oba pásy obhájila v souboji s krajankou Jennifer Han.

Mikaela Mayer vs Lucy Wildheart

Následně v říjnu přišla velká sjednocující bitva s šampiónkou organizací WBC a IBO Alycií Baumgardner. Duel nabídl hodně vyrovnaný souboj, který nakonec kontroverzně vyhrála na body Baumgardner. Pro Mayer to byla zároveň první profesionální porážka.

Mayer se následně dožadovala odvety, ale nová šampiónka odvetu odmítla a tak se Mayer přesunula do lehké váhy, ve které bude dnes debutovat. Soupeřkou ji měla být původně čtyřiatřicetiletá rodačka z Dominikánské republiky boxující za Řecko Christina Linardatou. Jenže Linardatou neprošla lékařskou prohlídkou na oči a britská boxerská asociace ji neudělila licenci.

Promotéři narychlo našli poměrně adekvátní náhradu, kterou je třicetiletá švédská boxerka Lucy Wildheart, která před čtyřmi lety bojovala o světový titul menší organizace IBO, ale neuspěla když ji jasně vybodovala Estelle Mossely z Francie. Hlavním duelem v Londýně bude souboj o prozatímní světový titul organizace WBO v těžké váze Joe Joyce vs Zhilei Zhang.

Joy Joyce vs Zhilei ZhangTikTok proboxing>


Mallpay Proboxing