Dnes: Makabu vs Jack o titul WBC!

Ilunga Makabu vs Badou JackIlunga Makabu má před sebou třetí obhajobu světového titul WBC v křížové váze. Dnes večer ho vyzve bývalý šampión super střední a polotěžké váhy Badou Jack! Přímý přenos na FiteTV!

26.2.2023 – Diriyah Arena, Diriyah, Saúdská Arábie
Křížová váha
Ilunga Makabu 🇨🇩🆚🇸🇪 Badou Jack
Přímý přenos na ⇒FiteTV!
Cena streamu cca 500 kč
Start ve 20:00!

Jednička Konga a světová trojka Ilunga MAKABU (29-2-0, 25 KO) a švédská jednička a světová patnáctka „The Ripper“ Badou JACK (27-3-3, 16 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC na galavečeru v Saúdské Arábii, kde bude hlavním duelem večera souboj Jake Paul vs Tommy Fury!

Vážení: 
Ilunga Makabu: 90 kg
Badou Jack: 90,6 kg

Pětatřicetiletý rodák z Konga Ilunga Makabu získal světový titul WBC v lednu 2020, když na domácím galavečeru v Kongu v těžkém duelu vybodoval 116:111, 115:111 a 114:112 polského bijce Michala Cieslaka a uštědřil mu tak první porážku mezi profesionály.

Ilunga Makabu

V prosinci 2020 se postavil ke své první obhajobě a do cesty se mu postavil nigerijský veterán Olanrewaju Durodola. Makuba v zápase naprosto dominoval a Durodolu vyprovodil v sedmi kolech. Následně byl Makubu více jak rok mimo ring a vrátil se až loni v lednu, když v americkém Ohiu ve vyrovnaném zápase přetlačil na body Afričana Thabisa Mchuna.

Ilunga Makabu vs Badou Jack

Dnes jej čeká obhajoba číslo tři a jeho soupeřem bude devětatřicetiletý švédský veterán a bývalý světový šampión dvou váhových kategorií Badou Jack. Švédský boxer držel světový titul WBC v super střední váze 2 roky než přešel v roce 2017 do polotěžké váhy, kde hned v prvním zápase získal standardní titul WBA výhrou nad Nathanem Cleverlym.

Badou Jack vs Richard Rivera

Další titulové bitvy s Adonisem Stevensonem, Marcusem Brownem a Jeanem Pascalem nezvládl a v roce 2021 se přesunul do křížové váhy, kde dokázal vyhrát zatím všechny tři duely. Naposledy loni v červenci vybodoval do té doby neporaženého amerického boxera Richarda Riveru.

Dnes to pro něj bude první titulová bitva v křížové váze a pokud by se mu podařilo vyhrát, získal by titul již ve třetí váhové kategorii. Hlavním duelem večera bude osmikolová bitva Jake Paul vs Tommy Fury. Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma Fite TV za zhruba 500 kč!