Subriel Matias je novým šampiónem super lehké váhy!

Subriel Matias vs Jeremias PoncePortorický knockouter Subriel Matias dokázal na galavečeru v Minneapolis v pěti kolech ukončit Jeremiase Ponceho a získal uvolněný světový titul IBF! Video v článku!

25.2.2023 – Armory, Minneapolis, USA
Super lehká váha
Subriel Matias 🇵🇷🆚🇦🇷 Jeremias Ponce
5. kolo RTD

Třicetiletý portorický boxer „El Orgullo de Maternillo“ Subriel Matias (19-1-0, 19 KO) se do ringu vrátil po roční pauze. Na posledy stál v ringu loni v lednu, když na domácím galavečeru ukončil v devátém kole rodáka z Arménie Petrose Ananyana. Jednalo se o odvetu z roku 2020, kdy jej dokázal překvapivě Ananyan vybodoval a je tak jeho jediným přemožitelem.

Na včerejším galavečeru dostal šanci boxovat o uvolněný světový titul organizace IBF, který po přechodu do velterové váhy uvolnil devětadvacetiletý britský šampión Jack Catterall. Do cesty se mu na americkém galavečeru postavil šestadvacetiletý boxer z Argentiny „Jere“ Jeremias Ponce (30-1-0, 20 KO).

Subriel Matias vs Jeremias Ponce

Ponce začal duel aktivněji a především svou agresivitou dělal Matiasovi problémy. Zápas nabízel poměrně tvrdé přestřelky, ve kterých byl lepším Ponce. Jenže Matias zkušeně všechny útoky ustál a Ponce začal odcházet fyzicky. To vyvrcholilo v pátém kole, kdy dokázal Ponceho poslat před koncem kola do počítání.

Subriel Matias

Ponce byl hodně vyčerpaný, ale kolo odboxoval. Nakonec se však jeho trenér rozhodl zápas ukončit a neposlat ze zdravotních důvodů Ponceho do dalšího kola. Subriel Matias si tak připsal i devatenáctou výhru před limitem a získal světový titul organizace IBF.