Dnes: Kownacki vs Cusumano!

Adam Kownacki vs Joe CusumanoPolský bijec Adam Kownacki se dnes v noci střetne na galavečeru v New Yorku s americkým boxerem Joe Cusumanem. Video z vážení v článku!

DNES – Madison Square Garden, New York, USA
Těžká váha
Adam Kownacki 🇵🇱🆚🇺🇸 Joe Cusumano
Přímý přenos na DAZN!

Polská jednička a světová sedmatřicítka „BabyFace“ Adam KOWNACKI (20-3-0, 15 KO) a americká dvaadvacítka Joe CUCUMANO (21-4-0, 19 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v New Yorku!

Vážení
Adam Kownacki: 114,2 kg (30.7.2022 – 113,9 kg)
Joe Cusumano: 108,1 kg (20.8.2022 – 106,8 kg)

Čtyřiatřicetiletý polský boxer Adam Kownacki odstartoval profesionální kariéru v roce 2009 a deset let a po dvaceti zápasech nepoznal v ringu přemožitele. Mluvilo se o něm jako dalším vyzývateli o světový titul, ale nakonec mu cestu zatarasil v březnu 2020 finský boxer Robert Helenius.

Ačkoliv byl Kownacki velkým favoritem, tak jej Helenius dokázal ve čtvrtém kole ukončit. O rok později se konala odveta a Kownacki do ni opět nastupoval jako favorit. Polák však očekávání nenaplnil a s Finem opět prohrál před limitem, když jej tentokrát ukončil v šestém kole.

Adam Kownacki vs Joe Cusumano

Následovala opět skoro roční pauza a Kownacki se mezi šestnáct provazů vrátil až loni v létě na galavečeru v americkém Brooklynu. Do cesty se mu postavil turecký tvrďák Ali Eren Demirezen (17-1-0, 12 KO) a byla z toho třetí porážka v řadě. Kownacki přemýšlel o konci kariéry, ale nakonec se rozhodl, že to ještě jednou zkusí a dnes v noci se střetne s Američanem s italskými kořeny Joe Cusumanem. Ten v minulosti držel americký titul WBC, ale jinak nemá zdaleka takové zkušenosti jako polský boxer.