Adámek porazil Agateljana a obhájil titul!

Tomáš Adámek vs Viktor AgateljanČeský šampión polotěžké váhy Tomáš Adámek dokázal ve třiačtyřiceti letech obhájit titul, když přetlačil na body Viktora Agateljana!

23.6.2023 – Sluneta, Ústí nad Labem, ČR
Polotěžká váha
Tomáš Adámek 🇨🇿🆚🇨🇿🇦🇲 Viktor Agateljan
Jan Teleki 97:93
Bohumil Ruckschlos 96:94
Pavel Hynek 94:96

Třiačtyřicetiletý veterán „Jumbo“ Tomáš Adámek (32-22-2, 10 KO) získal opět český titul v polotěžké váze letos v březnu na galavečeru v Pardubicích, kde vyzval tehdejšího šampióna Ondřeje Buderu (18-30-2, 9 KO). V zápase s naprostým přehledem dominoval a Buderu dokázal jasně vybodovat 97:94 a 2x 99:91.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan

Dnes se v Ústí nad Labem postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl osmadvacetiletý rodák z Arménie „King“ Viktor Agateljan (11-3-0, 5 KO). Zápas začal poměrně opatrně a Agateljan se snažil na šampióna použít tvrdé údery, které však většinou nenašli cíl. Ve třetím kole si vyzývatel po několika prázdných úderech utrhl biceps a nemohl jednu ruku ve zbytku zápasu vůbec používat.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan

Toho Adámek využil a zbytečně se nehnal dopředu a snažil se zápas nabodovat a kontrolovat. Agateljan sice i s handicapem boxoval srdcem, ale na zkušeného šampióna a pouze s jednou rukou to nestačilo a dva ze tří rozhodčích viděli jasnou výhru výhru Adámka a jediný velmi překvapivě viděl vyhrát Viktora Agateljana, což překvapilo u úřadující světovou šampiónku WBC Fabianu Bytyqi.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan

Tomáš Adámek si tak nadělil k dnešním třiačtyřicátým narozeninám cenný dárek v podobě obhajoby titulu. Na druhé straně Viktor Agateljan musel potřetí v kariéře zkousnout hořkost porážky.

Tomáš Adámek vs Viktor Agateljan