Dnes: Jon Jones vs Ciryl Gane o titul v těžké váze!

Jon Jones vs Ciryl GaneDnes v noci nás čeká galavečer organizace UFC s pořadovým číslem 285 a v něm dvě titulové bitvy. Jones vs Gane v těžké váze a Shevchenko vs Grasso v muší váze. Přímý přenos na Premier Sport od 4:00!

DNES – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 285
Těžká váha
Jon Jones 🇺🇸🆚🇫🇷 Ciryl Gane
Přímý přenos na Premier Sport!
Přímý přenos začíná ve 4:00 ráno!

Šestatřicetiletý Francis Ngannou získal titul těžké váhy v březnu 2021, když v odvetě knockoutoval ve druhém kole Stipe Miočiče. Následně pás loni v lednu obhájil, když těsně na body přetlačil Ciryla Ganeho. Další zápas však nepřidá, protože neprodloužil s UFC smlouvu.

Francis Ngannou

UFC se následně rozhodla, že se o uvolněný titul těžké váhy střetnou pětatřicetiletý legendární bývalý šampión polotěžké váhy Jon Jones a dvaatřicetiletý francouzský válečník Ciryl Gane, který má na svém kontě jedinou porážku s Francisem Ngannou právě o titul těžké váhy.

Ciryl Gane

na druhé straně Jon Jones prakticky držel titul v polotěžké váze od roku 2011 až do svého prozatím posledního zápasu v únoru 2020, kdy na UFC 247 dokázal jasně vybodovat Dominicka Reyese. Jones se tak vrací po tříleté pauze na místo činu a dnes ho čeká ho debut v nejtěžší váhové divizi.

Na galavečeru dnes také uvidíme dlouholetou šampiónu muší váhy Valentinu Shevchenko, která má před sebou již osmou obhajobu titulu. Ten získala již v roce 2018, když na UFC 231 vybodovala polskou válečnici Joannu Jędrzejczyk. V sobotu se ji do cesty postaví mexická fighterka Alexa Grasso, která má nyní skvělou formu a vyhrála čtyři zápasy v řadě.

Valentina Shevchenko vs Alexa Grasso