Dnes: Fury vs Usyk o 5 titulů!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykA je to tu! Nejočekávanější sjednocující bitva v nejtěžší váhové divizi Tyson Fury vs Oleksandr Usyk nás čeká již dnes večer v Rijádu! Přímý přenos na DAZN!

DNES – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha 
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Přímý přenos na DAZN
Ke sledování si musíte zaplatit jak předplatné, tak ještě doplatit jednorázově 490 kč za tento galavečer.

Neporažená britská dvojka a světová trojka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pásy WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Vážení
Tyson Fury: 118,8 kg (28.10.2023 – 126 kg)
Oleklsandr Usyk: 105,9 kg (26.8.2023 – 100,2 kg)

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Pětatřicetiletý britský boxer Tyson Fury získal světové tituly již v roce 2015, když dokázal na německém galavečeru v Düsseldorfu jasně přeboxovat legendárního ukrajinského šampióna Wladimira Klitschka. Měla následovat odveta jenže Fury propadl drogám a mluvilo se také o dopingu a tituly mu byly odebrány. Nicméně o tři roky později už vyzýval tehdejšího šampióna WBC Deontaye Wilder a zápas skončil spornou remízou. Podle mnohých měl právě Fury vyhrát.

Chuť si spravil v únoru 2020, když se střetl s Wilderem podruhé, tentokrát neponechal Fury nic náhodě, Wildera ukončil v sedmém kole a získal světový titul organizace WBC. Pás obhajoval až na konci roku 2021, kdy opět bojoval s Wilderem, kterého tentokrát knockoutoval v jedenáctém kole. V roce 2022 obhájil titul dvakrát, když před limitem zdemoloval krajany Dilliana Whyta a kamaráda Derecka Chisoru.

V loňském roce pás neobhajoval a střetl se pouze v netitulové bitvě s bývalým UFC šampiónem Francisem Ngannou. Fury se na zápas příliš nepřipravoval a podle toho také jeho výkon vypadla, když Ngannoua jen těsně přetlačil na body. Nyní ho čeká stejně jako jeho soupeře nejtěžší bitva profesionální kariéry a to sjednocující duel s Olesandrem Usykem.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Již sedmatřicetiletý ukrajinský válečník Oleksandr Usyk získal v roce 2016 světový titul WBO ještě v křížové váze, když jasně vybodoval Poláka Krzysztofa Glowackiho. O dva roky později přidal také vítězstvím nad Mairisem Briedisem pás WBC. V červenci 2018 dokázal sjednotit všechny pásy v divizi, když s naprostým přehledem vybodoval ruského bijce Murata Gassieva. Následně všechny pásy obhájil s Tonym Bellewem a oznámil přechod do těžké váhy.

Fury vs Usyk BELT

V té debutoval v roce 2019 a připsal snadné vítězství nad Chazzem Witherspoonem. O rok později vyzval britského punchera Derecka Chisoru, kterého i s problémy dokázal vybodovat. V září 2021 si už vyšlápl na tehdejšího šampióna Anthonyho Joshuu, kterého dokázal porazit na body a získal tituly WBA, WBO, IBF a IBO. V létě 2022 se konala v Rijádu odveta a Usyk své vítězství opět na body potvrdil. Naposledy pás obhájil loni v srpnu, když na galavečeru v polské Vratislavy ukončil v devátém kole Angličana Daniela Duboise. Nyní má možnost se zapsat do dějin boxu nejen tím, že by sjednotil pásy v těžké váze, ale i tím, že to dokázal jako bývalý undisputed šampión křížové.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Dnešní galavečer nabídne kromě hlavního sjednocujícího duelu Fury vs Usyk i další velmi zajímavé bitvy. O světový titul IBF v křížové váze se konečně poperou v odvetném zápase dva bývalý šampióni Jai Opetaia (24-0-0, 19 KO) a Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO). První vzájemný duel se konal před dvěma lety v Austrálii a Opetaia dokázal tehdejšího šampióna Briedise vybodovat 3x 116:112 a urval titul pro sebe. Skoro čtyřicetiletý Briedis si bude chtít v odvetě vzít titul zpět, ale o jedenáct let mladší Opetaia bude velkým favoritem.

Sjednocující bitvu nabídne super pérové váha, ve které změří síly neporažený britský boxer a šampión organizace IBF Joe Cordina (17-0-0, 9 KO) a irský šampión menší organizace IBO Anthony Cacace (21-1-0, 7 KO). Cordina je obrovským favoritem, který má na svém kontě i skalp hvězdného Shavkatdzhona Rakhimova.

Mezi šestnáct provazů se po dvouleté pauze vrací také bývalý světový šampión polotěžké váhy a dnes už jednačtyřicetiletý ruský válečník „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO), kterého čeká švédský neporažený bijec Robin Sirwan Safar (16-0-0, 12 KO).

Po překvapivě skvělém loňském výkonu se vrací také německý šampión Agit Kabayel, který dokázal v prosinci dokonale rozebrat a zdemolovat na spodky Rusa Arslanbeka Makhmudova. Jeho soupeřem bude stále neporažená kubánská hvězda „The Cuban Flash“ Frank Sanchez (24-0-0, 17 KO).

V ringu se také představí rodák ze Slovenska Moses Itauma (8-0-0, 6 KO), který vyzve o Interkontinentální titul WBO v těžké váze rodáka z Kazachstánu Ilju Mezenceva (25-3-0, 21 KO).

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk