Safar zničil Kovaleva!

Robin Safar vs Sergey Kovalev
Bývalý šampión polotěžké váhy Sergey Kovalev návrat mezi šestnáct provazů nezvládl a prohrál jasně na body. Safar si tak připisuje důležité vítězství!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Křížová váha 
Robin Safar 🇸🇪🆚🇷🇺 Sergey Kovalev
Lee Every 95:94
Howard Foster 99:90
Victor Loughlin 97:92

Jednačtyřicetiletý ruský boxer a bývalý dlouholetý světový šampión polotěžké váhy „Krusher“ Sergey Kovalev (35-5-1, 29 KO) se dnes vrátil do ringu po dvouleté pauze a jeho návrat se mu nepovedl. Jednatřicetiletý neporažený švédský boxer Robin Safar (17-0-0, 12 KO) mu nedal příliš prostoru.

Každým přibývajícím kolem ztrácel Kovalev energii a v posledních kolech už mu tuhli nohy. Na konci posledního desátého kola jej Safar skvěle trefil a poslal přesným úderem k zemi. Kovalev se ještě postavil na nohy, ale naštěstí pro něho zazněl gong konce zápasu, který jej zachránil od tvrdého knockoutu.

Safar se díky tomuto důležitému vítězství posunul na osmnáctou příčku světového žebříčku polotěžké váhy a může pomýšlet na titulové souboje. Naopak Kovalev se pomalu a jistě blíží ke konci kariéry a pokud by se měl vrátit ještě do ringu, tak maximálně na rozlučkový zápas.

Robin Safar vs Sergey Kovalev