Dnes: Dekýš vs Mlodzinski v Polsku!

Lukáš Dekýš vs Kamil MlodzinskiČeská neporažená jednička napříč vahami Lukáš Dekýš se dnes večer střetne na galavečeru v Polsku s domácím bijcem Kamilem Mlodzinskim!

DNES – Hala Widowiskowo, Legnica, Polsko
Velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇵🇱 Kamil Mlodzinski
Přímý přenos na TVP Sport!

Neporažený sedmadvacetiletý český boxer a jednička napříč vahami Lukáš Dekýš (12-0-0, 4 KO) vybojoval v posledních pěti zápasech pět titulů. Nejprve získal  dva Mezinárodní polské tituly, když v super velterové váze porazil Damiana Kiwiora a následně také ve velterové váze Michala Lesniaka.

V loňském roce v titulových výhrách pokračoval, když získal také dva Mezinárodní české tituly. Nejprve v lednu ovládl bitvu ve střední váze se velmi zkušeným Anatoli Hunanyanem a v poté v květnu ve velterové váze vybodoval Ukrajince Volodymyra Hordiienka.

Na začátku října se postavil k největší výzvě a to o Euroasijský titul organizace WBC ve velterové váze a jeho soupeřem byl rodák z Arhentiny boxující za Španělsko Dimas Agustin Garateguy (8-6-0, 2 KO). Ze zápasu se stala naprosto jednoznačná záležitost. Dekýš postupně svého soupeře rozebíral a v sedmém kole jej po tvrdém spodku poslal do počítání.

Následně dostal nabídku ze Švýcarska a na konci prosince se střetl v osmikolové bitvě s rodákem z Kosova boxujícím za Švýcarsko Alfredem Kqirou (9-2-0, 2 KO). Dekýš v duelu jasně dominoval a Kqiru předčil ve všech aspektech ať už jde o rychlost, pohyb, tak přesnost. Soupeře prakticky k ničemu nepustil a zaslouženě dokráčel pro další výhru.

Lukáš Dekýš vs Kamil Mlodzinski

Dnes má před sebou první letošní zápas a do cesty se mu postaví v osmikolové bitvě zkušený polský bijec Kamil Mlodzinski (16-5-4, 8 KO). Třiatřicetiletý Polák v loňském roce odboxoval pouze jediný duel, když na domácím galavečeru vyprovodil v šesti kolech Kolumbijce Victora Julia. Mlodzinski je aktuálně na 327. místě a papírově by neměl českého válečníka na 60. místě světového žebříčku ohrozit. Polák je však nebezpečný a poženou ho dopředu domácí fanoušky. Přímý přenos bude na polské stanici TVP Sport!

Lukáš Dekýš vs Kamil Mlodzinski