Dnes: Bytyqi vs Rupprecht o pás WBC!

Fabiána Bytyqi vs Tina RupprechtÚřadující světová šampiónka WBC Fabiana Bytyqi se dnes večer střetne v Berlíne s německou vyzývatelkou Tinou Rupprecht! Video z vážení v článku!

DNES – Verti Music Hall, Berlín, Německo
Atomová váha
Fabiána Bytyqi 🇨🇿🆚🇩🇪 Tina Rupprecht
Souboj o světový titul WBC
Přímý přenos od 21:00 na RBB24

Neporažená česká jednička a světová čtyřka Fabiána BYTYQI (20-0-2, 5 KO) a německá dvojka a světová osmička „Tiny“ Tina RUPPRECHT (12-1-1, 3 KO) se utkají v desetikolové bitvě na berlínském galavečeru o světový titul organizace WBC! 

Vážení
Fabiána Bytyqi: 46,2 kg
Tina Rupprecht: 45,8 kg

Osmadvacetiletá neporažená úřadující světová šampiónka atomové váhy Fabiana Bytyqi získala už v roce 2016 juniorský světový titul WBC v minimální váze, když na galavečeru v Plzni přetlačila na body bulharskou boxerku Teodoru Bachevu. Pás následně třikrát obhájila a na konci roku 2017 získala výhrou nad tanzanskou boxerkou Fatumou Yazidou stříbrný titul WBC.

O rok později v září  přešla do nejmenší atomové váhy a střetla se na domácím galavečeru v Ústí nad Labem o uvolněný světový titul WBC, když jasně přeboxovala 99:91 a 2x 100:90 britskou veteránku Denisu Castle (3-4-0, 3 KO).

Pás poprvé obhájila v dubnu 2019, když pouze remízovala s mexickou boxerkou Marií Vargas (16-4-1, 1 KO). Ještě tentýž rok v prosinci pás obhájila podruhé, když na kladenském galavečeru v těžkém duelu s Anou Arrazolou (28-17-3, 14 KO) z Mexika dokázala urvat vítězství na body 97:93 a 2x 96:94.

Poté Fabiana vyhrála čtyři netitulové bitvy (Klaudia Ferenczi, Judit Hachbold, Fara El Bousairi, Ivanka Ivanova) a ke třetí obhajobě světového titulu se postavila až červenci 2022 na galavečeru v Kosovu a cesty se ji postavila jednatřicetiletá mexická boxerka Elizabeth Lopez Corzo (11-6-5, 2 KO) a byla z toho nakonec velmi vyrovnaná bitva, která skončila remízou 97:94, 96:96 a 96:97.

Fabiána Bytyqi vs Tina Rupprecht

Loni v dubnu se na brněnském galavečeru konala odveta, kde Fabiána chtěla předešlou remízu odčinit a to se jí také po skvělém výkonu povedlo. Česká boxerka jasně v ringu dominovala a díky své rychlosti mexickou vyzývatelku utahala a nedovolila ji žádný kritický zásah. Duel došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli příliš těžkou práci a všichni tři rozhodli 98:92 a 2x 99:91, že česká boxerka si titul světové šampiónky zaslouží.

Fabiána Bytyqi vs Tina Rupprecht

Dnes večer ji čeká pátá obhajoba a do cesty se ji postaví na galavečeru v Berlíně velmi nebezpečná jednatřicetiletá bývalá šampiónka minimální váhy Tina Rupprecht z Německa. Světový titul v minimální váze držela od roku 2018 až do loňského března, kdy nestačila ve sjednocujícím zápase na neporaženou Američanku Seniese Estradu (25-0-0, 9 KO) a poprvé v kariéře prohrála.

Dnes si bude chtít před domácími fanoušky pravit chuť a překonat nejlepší českou boxerku v historii Česka. Galavečer bude v přímém přenosu vysílat berlínská televize RBB na svém webu- Přímý přenos začne zhruba od 21:00 na RBB24