Dnes: Beterbiev vs Smith o pásy WBC, WBO a IBF!

Artur Beterbiev vs Callum SmithJiž dnes v noci budou úřadují světový šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev a britský vyzývatel Callum Smith bojovat o tituly WBC, WBO a IBF! Video z vážení v článku!

DNES – Centre Videotron, Quebec City, Kanada
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🇨🇦🆚🇬🇧 Callum Smith
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (19-0-0, 19 KO) a britská jednička a světová trojka „Mundo“ Callum SMITH (29-1-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBC, WBO a IBF!

Vážení
Artur Beterbiev: 79,4 kg
Callum Smith: 79,2 kg

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev dokázal loni v lednu na galavečeru v Londýně vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem, když v osmi kolech porazil britského boxera Anthonyho Yarde (23-3-0, 22 KO) a obhájil světové tituly WBC, WBO a IBF.

Dnes v noci bude muset čelit povinnému vyzývateli za organizaci WBC, kterým je třiatřicetiletý bývalý světový šampión super střední váhy „Mundo“ Callum Smith. Britský boxer byl světovým šampiónem super střední váhy od roku 2018 až do prosince 2020, kde se střetl s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem, který jej jasně vybodoval. Pro Smitha to byl zároveň poslední zápas v super střední váze a přesunul se do polotěžké váhy.

Artur Beterbiev vs Callum Smith

V té debutoval v září 2021, když už ve druhém kole ukončil Gilberta Castilla Riveru z Dominikánské republiky. O rok později byl určen organizací WBC do eliminačního duelu, ve kterém se střetl loni v srpnu s francouzským válečníkem Mathieu Bauderliquem. Smith duel jasně ovládl a Francouze knockoutoval ve čtvrtém kole.

Artur Beterbiev vs Callum Smith