Bytyqi obhajobu nezvládla. Rupprecht je novou šampiónkou!

Fabiána Bytyqi vs Tina RupprechtČeská boxerka dnes už bývalá světová šampiónka atomové váhy Fabiana Bytyqi bohužel jednoznačně prohrála na body s německou vyzývatelkou Tinou Rupprecht a ztratila titul WBC!

13.1.2024 – Verti Music Hall, Berlín, Německo
Atomová váha
Tina Rupprecht 🇩🇪🆚🇨🇿 Fabiána Bytyqi
98:92 – 97:93 – 97:93

Německá boxerka Tina Rupprecht (13-1-1, 3 KO) držela až do loňského roku světový titul WBC v minimální váze než ji porazila neporažená americká šampiónka Seniesa Estrada (25-0-0, 9 KO), která tak sjednotila pásy WBA a WBC. Němka se rozhodla přejít do atomové váhy a dnes vyzvala v Berlíně českou šampiónku Fabianu Bytyqi (20-1-2, 5 KO).

Fabiána získala světový titul už v roce 2018 a úspěšně jej čtyřikrát obhájila a dnes se postavila k páté obhajobě a věděla, že to bude mít hodně těžké. Bohužel v zápase se ukázalo, že Rupprecht byla dravější a agresivnější. Měla spoustu přesných úderů, skvělou kondici a také výborný pohyb.

Česká boxerka měla pomalejší rozjezd, pořád nemohla najít svůj klid a zápas ji nesednul podle představ. Vůbec nevyužívala své přednosti v rychlosti a úderech a naopak se nechala menší soupeřkou tlačit. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém bylo všem přítomným jasno, že novou šampiónkou bude Tina Rupprecht.

Fabiána tak prohrává první duel mezi profesionály od svého debutu před devíti lety. Nicméně je pravděpodobné, že by se mohla konat odveta a není vyloučené, že by si mohla česká boxerka vzít titul zpět. Něco podobného se stalo i v dvojzápase s Elizabeth Lopez, se kterou první zápas vůbec nezvládla a skončil remízou a odveta byla plně v režii Fabiány.

Tina Rupprecht