Demirezen vyskočil na 15. místo těžké váhy!

Ali Eren DemirezenTurecký boxer Ali Eren Demirezen v sobotu vybodoval Poláka Adama Kownackiho a vyskočil až na 15. místo světového žebříčku těžké váhy!

Dvaatřicetiletý „The Iceman“ Ali Eren Demirezen (17-1-0, 12 KO) odstartoval profesionální kariéru v říjnu 2016, když na německém galavečeru ve Wilhelmsburgu ukončil Poláka Patryk Kowoll. Následně si připsal dalších 10 výher v řadě a v červenci 2019 vyzval vycházející nigerijskou hvězdu Efe Ajagbu. Souboj s Ajagbou byl však nad jeho síly a prohrál jasně na body.

V lednu 2020 byl v ringu znovu a vrátil se vítězně, když v Hamburgu vybodoval Bělorusa Andreje Mazanika. Následně v září vybodoval Poláka Kamila Sokolowskiho. Loni v lednu si ještě připsal povinnou výhru nad Němcem Nikolou Milačičem a Demirezena čekali už jen těžké duely.

Adam Kownacki vs Ali Eren Demirezen

Tím prvním odstartoval letošní rok, když na americkém galavečeru v Hollywoodu dokázal před limitem ukončit domácího boxera Geralda Washingtona. Hned v květnu si vyšlápl na veterána Kevina Johnsona, kterého v osmikolové bitvě porazil na body. A naposledy uplynulou sobotu dokázal na body přetlačit Adama Kownacko a tím se vyšvihl až na 15. pozici světového žebříčku těžké váhy.

Tyson Fury

TOP 15 TĚŽKÁ VÁHA

1. Tyson Fury 🇬🇧
2. Oleksandr Usyk 🇺🇦
3. Deontay Wilder 🇺🇸
4. Anthony Joshua 🇬🇧
5. Dillian Whyte 🇬🇧
6. Joseph Parker 🇳🇿
7. Dereck Chisora 🇬🇧
8. Kubrat Pulev 🇧🇬
9. Joe Joyce 🇬🇧
10. Michael Hunter 🇺🇸
11. Luis Ortiz 🇨🇺
12. Martin Bakole 🇨🇩
13. Frank Sanchez 🇨🇺
14. Otto Wallin 🇸🇪
15. Ali Eren Demirezen 🇹🇷